İLESAMLI ŞAİRLER 1. AYANCIK ŞİİR GECESİNDE PERFORMANSLARIYLA GÖZ DOLDURDU

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAMLI ŞAİRLER 1. AYANCIK ŞİİR GECESİNDE PERFORMANSLARIYLA GÖZ DOLDURDU

Sinop Ayancık Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığınca Kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen ve Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği İLESAM’a bağlı seçkin şairler tarafından gerçekleştirilen 1. AYANCIK ŞİİR GECESİ halkın ve ilgililerin büyük katılımıyla hayata geçirildi.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen geceye ülkemizin değişik illerinden gelen İLESAMlı  şairlerin performansı damga vurdu. Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz’in de katıldığı gecede, İlçe Kaymakamı Suat Yıldız, Belediye Başkan Vekili İlyas Özdemir ve Bel.Başkan Yrd. A.Adil Akın’ın yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Alpay, İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erol Saraçoğulları , İş-Kur Müdürü Mikail Gökarslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ersin Taşkazan, Garnizon Komutanı Yzb. Volkan Torun, Emniyet Müdürü Tuncay Pekin, Milli Eğitim Müdürü Orhan Köksal ve çok sayıda davetli katıldı.

Şairler ; İlter Yeşilay, Vedat Fidanboy, İsmail Tunç, Halil Gürkan, İbrahim Sağır, Ahmet Urfalı, Pakize Altan, Ozan Sevdai, Hava Avcı Köseoğlu, Şerife Çınar, Kadir Güven, Feyzullah Seçkin tarafından seslendirilen şiirler salonda bulunanlar tarafından büyük beğeni toplarken, Vali Dr. Ahmet Cengiz, ülkemizin değişik illerinden gelen ünlü şairlerimizle böyle bir gecede buluşmalarının kendileri ve ilçe halkı için çok önemli ve keyif verici bir durum olduğunu ve bundan sonra ki yıllarda da etkinliğin geleneksel hale getirilmesi gerekliliğinin ortaya çıktığını belirterek konuşmasını okuduğu bir şiirle sonlandırdı.

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Suat Yıldız  “şiiri seven, asırlarca hayatının her parçasını şiirle süsleyen bir millet olma özelliğini taşıdıklarını belirtirken, ilkini gerçekleştirdiğimiz bu özel geceye katılımlarından dolayı tüm İLESAMlı şairlerimize ve konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Program, şairlere verilen katılım belgeleri ve hediye takdimi ile son buldu.

 Okunma Sayısı : 995         02 Nisan 2013

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 381584

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.