İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ Erzincan’da Telif Hakları Konferansı Verdi

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ Erzincan’da Telif Hakları Konferansı Verdi 

İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ bir takım etkinliklerde bulunmak üzere Erzincan’daydı. Ziyareti esnasında önce Erzincan Valisi Selman Yenigün’ü Erzincanlı İlesam üyeleri ile birlikte ziyaret etti. Ziyarete Gazeteci Yazar Hikmet Köksal, Birlik Vakfı Erzincan Şube Başkanı Prof. Dr. Erdal Akpınar, İlesam Erzincan Temsilcisi Şair Metin Yıldırım, Eğitimci Yazar Hamdi Ülker ve Gazeteci Yazar Yusuf Bahadır Ulucan’da iştirak ettiler. 

  

Erzincan Valisi Selam Yenigün ile sohbet eden Parmaksız ve İlesam üyelerine, Vali Yenigün tarafından, şehirdeki çalışmalar ve Ergan Dağı ile ilgili çalışmalar anlatıldı.

Ardından Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır makamında ziyaret edildi. Başkan Çakır’a geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerini ileten İlesam üyelerine Belediye Başkanı Yüksel Çakır tarafından Belediyenin çalışmaları anlatıldı. Ziyaretin sonunda Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır tarafından İlesam  Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’a koyun derisinden yapılmış bir Türk Bayrağı hediye edildi.

 

Akşam ise Birlik Vakfı Erzincan Şubesi tarafından "Birliğin Konukları" adı altında düzenlenen bir programa katılan Mehmet Nuri Parmaksız burada "Telif Hakları, Korsan Yayınlar, Yasaklar ve Haklarımız" adlı bir konferans verdi.

 

Birlik Vakfı Erzincan Şubesi ile İLESAM İl Temsilciliği’nin birlikte düzenlediği konferansın açılış konuşmasını yapan İl Temsilcisi Metin Yıldırım, davetlerine olumlu cevap vererek Erzincan’a gelen Parmaksız’a şükranlarını ifade etti. Daha sonra İlesam  Genel Başkanı Parmaksız, çok sa