41. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Aydın- Cami İşbirliği” ve Çinili Camii Konuşulacak...

 / ETKİNLİKLERİMİZ

41. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Aydın- Cami İşbirliği” ve Çinili Camii Konuşulacak...

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin kırk birincisi 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü gerçekleşecek.

İLESAM İstanbul Şubesi her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü’nde, yani yeni adıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Kütüphane Müzesi’nde gerçekleştirdiği faaliyetleri arasında bu ay da Topkapı Teknik Oto Sanayi Sitesi Çinili Camii’nde kürsüye çıkan aydınları ele alıyor.

İLESAM İstanbul Şubesi Denetim Kurulu Başkanı Recep Arslan’ın yöneteceği toplantıda, camiinin imam hatibi ve “Aydınlar Kürsüde” faaliyetinin başlatıcısı şair-yazar Ahmet Yüter;  Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Süleyman Doğan; Bahçelievler Kurucu Belediye Başkanı Muzaffer Doğan ve Araştırmacı-Yazar Selim Çoraklı  camii-toplum-kültür ilişkisi bağlamında Çinili Camii’ni konuşacaklar.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer Vayni, “Topkapı Teknik Oto Sanayi Sitesi Çinili Camii’nde şu ana kadar 500 aydın Cuma namazından önce 1000 defa kürsüde yer aldı. Toplum ve cemaat çok değişik ve faydalı konularda bilgilendirildi. Bu programda aydın- cami işbirliği ile neler yapılabileceğini öne çıkarmayı,bir model olarak Çinili Camiini önermeyi amaçlıyoruz” dedi.

“Topkapı Çinili Caminden 1000 Aydın Geçti…” başlıklı 41. Çınaraltı Sohbet’inin, Cumartesi günü Saat 15.00’de başlayacağı ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 Okunma Sayısı : 1404         15 Mayıs 2013

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 941570

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.