İLESAM’ın 42. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Şiir-Müzik İlişkisi” Konuşulacak..

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 42. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Şiir-Müzik İlişkisi”Konuşulacak..

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin kırk ikincisi 15 Haziran 2013 Cumartesi günü gerçekleşecek. 

İLESAM İstanbul Şubesi her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü’nde, (Ahmet Hamdi Tanpınar Müze ve Kütüphanesi) gerçekleştirdiği faaliyetleri arasında bu ay da şiir-müzik ilişkisini ele alıyor.

İLESAM İstanbul Şubesi Denetim Kurulu Başkanı Recep ARSLAN’ın yöneteceği toplantıda Orhan GENCEBAY ve Müslim GÜRSES başta olmak üzere onlarca sanatçıya yüzlerce şarkı sözü yazan İLESAM’ın şair-yazar-bestekâr üyelerinden Ali TEKİNTÜRE ve Vural ŞAHİN Türk şiirinin, Türk müziği ile ilişkisini anlatacaklar.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer VAYNİ, “Şiir müziği doyuran ve geliştiren ana damardır. Müzikteki daralma ve yozlaşmanın şiirdeki daralma ve kalite düşüşü ile de bağı vardır. İLESAM olarak müziği güçlü kılmanın ancak şiiri güçlü kılmakla mümkün olacağını düşünüyoruz”dedi.

“Şiir-Müzik İlişkisi…” başlıklı 42. Çınaraltı Sohbet’inin, 15 Haziran 2013 Cumartesi günü Saat 15’te başlayacağı ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 

 Okunma Sayısı : 1359         12 Haziran 2013

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 274181

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.