TÜRKSOY-İPEK YOLU ŞAİRLER BULUŞMASI (21-30 Haziran 2013)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

TÜRKSOY-İPEK YOLU ŞAİRLER BULUŞMASI (21-30 Haziran 2013)

 

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY, İLESAM, Türk Dünyası Mimarlar ve Mühendisler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, şiir ve edebiyat dostu pek çok kişi ve kurumla ortaklaşa 21-30 Haziran 2013 tarihleri arasında “İpek Yolu Şairler Buluşması” düzenlenecek.

Bu sene Türk dünyasının en önemli kültür teşkilatı olan TÜRKSOY yirminci yılını kutlamaktadır. TÜRKSOY yirmi yıldır sanat, kültür, bilim adamlarını, edebiyatçıları ve şairleri tanıştırmaya, birlikte iş yapmalarına imkân sağlamaktadır. Bu çerçevede ressamları, fotoğrafçıları, şairleri, ozanları, tiyatro gruplarını, opera sanatçılarını, sanatın her dalından gençleri ve tecrübeli kişileri buluşturuyor. Türk kültürüne emeği geçmiş büyük şahsiyetleri yaşatmaya çalışıyor. Bu çerçevede TÜRKSOY’un 20. yılında,  geniş katılımlı bir şairler buluşması gerçekleştirilecek.

Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonuna bağlı Başkurdistan, Tataristan, Kabardin- Balkar Cumhuriyeti, Gagavz Yeri (Moldova),  Kırım Özerk Cumhuriyeti (Ukrayna),  Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’den çok sayıda şairin katılacağı buluşma, Türkiye’nin Sapanca, Bolu, Ankara, Karaman, Eskişehir ve İstanbul şehirlerinde düzenlenecek.

Ankara’daki “İpek Yolu Şairler Buluşması” 25 Haziran Saat 19.30’da Çubuk Belediyesinde, 26 Haziran Saat 19.30’da ise  TÜRKSOY Genel Sekreterliğinde gerçekleşecek.

Katılımcı Şairlerin Listesi

Mehmet Nuri Parmaksız – TÜRKİYE

İlter Yeşilay – TÜRKİYE

Ali Akbaş – TÜRKİYE

Adem Yeşil – TÜRKİYE

Ataman Kalebozan – TÜRKİYE

Alemdar Cabbarlı-AZERBAYCAN

Almagül Baurcan-KAZAKİSTAN

Manap Aliyev-KIRGIZİSTAN

Tamara İskenderiye- BAŞKURDİSTAN (R.F)

Gülnur Kurbanova-TATARİSTAN (R.F)

Yuruslan Bolatov-KABARDİN - BALKAR (R.F)

Lübov Çimpoeş- GAGAUZ YERİ (MOLDOVA)

Seyran Süleyman – KIRIM (UKRAYNA)

Şefika Refik – BULGARİSTAN

Şefaat Ahmet - YUNANİSTAN


 Okunma Sayısı : 1071         20 Haziran 2013

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 413260

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.