İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (6 Ağustos 2013)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (6 Ağustos 2013)

İLESAM Genel Muhasibi Cemal Tuzcuoğulları’nın Dünürü Sait Şahin Vefat Etti.

İLESAM Genel Muhasibi Cemal Tuzcuoğulları’nın dünürü ve üyelerimizden Dr. Gamze Şahin’in babası Sait Şahin vefat etti. Merhumun cenaze namazı Yarın Ankara/Karşıyaka camiinde öğle namazını müteakip kılınacak ve Karşıyaka mezarlığına defnedilecek. Başımız sağolsun.

 

Cemal Tuzcuoğulları Cep:0544 499 06 73


Sözlerini Üyemiz Vedat Fidanboy’un Yazdığı  Şarkı Yıldız Tilbe’nın Albümünde Yer Aldı

 

Birliğimiz yönetim kurulu eski üyelerinden Vedat Fidanboy’un sözlerini yazdığı ve değerli bestekar UĞUR BAYAR tarafından bestelenen “Sana Yalan Gelebilir” adlı şarkı, çok sempatik ve sevilen sanatçı Yıldız Tilbe’nin “Dünden Bugüne Arabesk” isimli albümünde yer almıştır. Söz konusu  albüm 5 Temmuz 2013 tarihinde  tüm müzik marketlerinde satışa sunulmuştur.

Aynı şarkı daha önce de geçen yıl kaybettiğimiz kendine özgü, çok özel bir sese sahip sanatçı Azer Bülbül tarafından şarkının adını taşıyan “Kör Kurşun-Sana Yalan Gelebilir” isimli albümünde yer almıştı. Arabesk müzik sevenlere duyurulur.


“ Üyelerimizden Sibel Unur Özdemir’in Üçüncü Öykü Kitabı Okuyususu İle Buluştu”

 

İlk kitabı “Belki İstanbul’dayım” 2011 yılında,  çocuk öykülerinden oluşan ikinci kitabı “Yüreğimden Tren Geçti” 2013 Ocak’ında yayınlanan Sibel Unur Özdemir’in “Sen, Sen Adalı Kız, Ah!” isimli üçüncü öykü kitabı Ürün Yayınlarından çıktı.

Özdemir, üçüncü kitabının çıkışı ile ilgili olarak şunları söyledi:

"2013 yılının ikinci yarısında yeni bir kitabımın daha okuyucusuyla buluşacak olmasının heyecanını yürekten yaşıyor ve bu güzellikleri nasip ettiği için Yaradan’a şükrediyorum.

 

Geçmişten geleceğe uzanan ve uzanmaya devam edecek geniş bir yelpazedir öykü. Hayatın her anında vardır öykü potansiyeli. İnsan bir gün içinde bile, farkında olmadan birçok öykünün içinden geçer, birçok ruhsal durumu yaşar. Ve işte yaşamın karmaşasında sadece bir bakış, bir duruş gelip öykücüyü bulur ve dışarıda on binlerce hayat akıp giderken bir öykü, bir öykü daha yazdırıverir. Kaç milyar kişi nefes alıyorsa yeryüzünde hepsinin bambaşka bir hikâyesi vardır. Her insan hayattır çünkü. Ve her hikâye farklı bir insan.

 

İşte ben de “Sen, Sen Adalı Kız, Ah!” isimli öykü kitabımda hayatın içinden geçen on sekiz öyküyü bir araya toplayarak siz okurlarıma ulaştırmak istedim.

 

Artık ben ve öykülerim,  size seslenişimizi duymanızı bekliyoruz.”


Bestami Yazgan TVNET İftar Zamanı’ndaydı

 

Üyelerimizden Bestami Yazgan, 21 Temmuz 2013 Pazar günü TVNET’te Senai Demirci’nin sunduğu İftar Zamanı programının misafiri oldu. Yazgan program boyunca ramazanla ilgili duygularını anlatıp şiirlerinden örnekler sundu.


Birharf 2013 Şarkı Sözü Yarışması Başladı

 

Birharf.net sitesinden bu konuyla ilgili yapılan açıklama:

 

Amacımız, bu dalda yazmayı teşvik etmek ve “Türk Sanat Müziği” dalında yeni eserler üretilmesine destek vermek.

 

Göndereceğiniz şarkı sözü formundaki eserleriniz, jürimiz tarafından okunup değerlendirilecek, dereceye giren eserler, jürideki bestekârlarımız tarafından bestelenecektir. Ayrıca bir kişiye Mansiyon Ödülü verilecektir.

 

Birharf ailesi olarak, yarışmanın düzenlenmesinde bize destek olan değerli köşeyazarımız, şair ve söz yazarı Sevinç Atan Hanımefendi’ye, Beste ve Güfte Jürimize gönülden teşekkür ediyoruz.

 

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

 

1- Yarışmaya eser gönderme 23 TEMMUZ 2013’ten itibaren başlayacak, 30 Ekim 2013’te sona erceketir.

2- Yarışma “Şarkı Sözü Yarışması” olarak düzenlenmiştir.

3- Şarkı sözleri için seçilen temaların moral yıkıcı, herhangi bir politik görüşü övücü veya yerici, müstehcen, anlamsız, Cumhuriyetin niteliklerine, Anayasanın dayandığı temel görüşe, ilkelere ve düşünce tarzına aykırı olmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

4- Konu serbesttir.

5- Eserler başkalarına ait olmamalıdır ve başka eserlerle benzer özellikler taşımamalıdır.

6- Gönderilecek olan eserler daha önce yayınlanmış olabilir ancak “hiçbir yarışmada ödül almamış” olmalıdır.

7- Eserler beş kıtadan fazla olmamalıdır.

8- Her yarışmacı İKİ ESERLE katılabilecektir.

9- Yarışmaya şarkı sözü yollamak için son tarih 30 Ekim 2013’dir. Sonuçlar 2013 Aralık ayının ilk haftasında duyurulacaktır.

10- Yarışmaya site sahibi ve birinci dereceden akrabaları, jüri üyeleri ve birinci dereceden akrabaları katılamaz.

11- Yarışmacılar eserin sol üst kısmına rumuz, altına da ad, soyad ve e-mail adreslerini yazacaklardır.

12- Ödüller, "1. 2. 3. derece ve 1 adet Mansiyon" olarak belirlenmiştir. Ödüle değer bulunan eserler jürideki bestekârlarımız tarafından bestelenip ödül sahiplerine teslim edilecektir.

13- Eser sahipleri eserlerini, birharf.net kapsamında çıkarılacak kitap, dergi, broşür gibi herhangi basılı bir yayında kullanılmasını kabul etmiş sayılırlar ve gönderilen hiçbir eserden telif ya da benzeri hak talebinde bulunamazlar.

14- Eserlerinizi "sarkisozu_birharf@hotmail.com" mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

 

***

 

NOT: 2012 Yılı Şarkı Sözü Yarışmamızda Derece, Jüri Özel Ödülü Ve Mansiyon Alan Yarışmacılarımızın, 2012 Şarkı Sözü Yarışmamıza Eser Göndermemeleri Rica Olunur.

 

***

 

YARIŞMA JÜRİSİ:

Bestekârlar:

 

Ertuğrul Ottekin

Hasan Cemil Şensever

Oktay Tem

 

Güftekârlar:

Sevinç Atan

Münire Aksaray

Vedat Fidanboy

 

NOT: Jüri üyelerimizin isimleri alfabetik soyadı sırasına göre yazılmıştır.

Yarışmayı Düzenleyen: Nur Ersen


Güncel Sanat Dergisi, 4.  Kısa Öykü Ve Kaygusuz Abdal Adına Açılan  Şiir Yarışması Duyurusu

 

Şiir Yarışması Şartları:

 

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde (internet siteleri dahil)yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılınabilir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.)

 

2- Şiirler, 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ya da daktilo ile yazılacak;  beş nüsha çoğaltılıp, posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine  ve,  bir nüsha  e-posta yoluyla  alanyaguncel@gmail.comgönderilecektir. Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.

 

3- Şairler, gerçek isimleri ile yarışmaya katılabilirler. (Mahlas kullananlar ayrıca belirtebilirler)

 

4- Katılım süreci 1 Temmuz 2013 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir.

 

5-Katılımcılar, 1’er özgeçmiş, vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta ve varsa faks gibi iletişim bilgilerini ayrı bir zarfa koyarak, eserleriyle birlikte göndereceklerdir.

 

6- Ödüller; Kaygusuz Abdal Ödülü, Birincilik, İkincilik, Üçüncülük, Alanya Kızılkule, Güncel Sanat ve SeçiciKurul Özendirme ödülleri olarak belirlenmiştir.

 

 

Seçici kurul: Prof. Dr. Tuğrul İnal / Yar. Doc. Dr. Mehmet Yardımcı / Hasan Uğur TAŞÇI / Metin TURAN  / M. Demirel BABACANOĞLU

 

Kısa Öykü Yarışması Şartları:

 

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde (internet siteleri dahil) yayımlanmamış en fazla bir öykü ile katılınabilir.

 

2- Öykü, 12 punto Times New Roman karakterli  bilgisayar veya daktilo ile en fazla 4 sayfa olarak yazılacak; beş nüsha çoğaltılıp, posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine  ve,  bir nüsha  e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com gönderilecektir. Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.

 

3-Yazarlar gerçek isimleri ile yarışmaya katılacaklardır.

 

4-Katılım süreci 1 Temmuz 2013 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir.

 

5- Katılımcılar, 1’er özgeçmiş, vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta ve varsa faks gibi iletişim bilgilerini ayrı bir zarfa koyarak, eserleriyle birlikte göndereceklerdir.

 

7-Ödüller; Akdeniz Öykü Ödülü, Birincilik, İkincilik, Üçüncülük, Kızılkule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme ödülleri olarak belirlenmiştir.

 

8- Kazananlar seçici kurul değerlendirmesinden sonraki bir tarihte ilan edilecektir.

 

Seçici kurul: Öner YAĞCI / Bilge ÖNGÖRE/ / İlhan SOYTÜR/ Doç. Mihrican AYLANÇ / Arslan BAYIR

 

 

- Her iki yarışma için öğrenci müracatları olursa, yaş gruplarına göre değerlendirlecektir.

-  Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.

- Sonuçlar:15 Mart 2014 tarihinde açıklanacak, ödüller töreni daha sonra belirlenecektir.

- Yarışma ödülleri:  Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir.

- Yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com  ve 0532 409 4521 numaralı telefondan bilgi edinilebilir.


 

ORTANCA DERGİSİ’NE YAZI VE ŞİİRLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ

 

İmtiyaz Sahibi İLESAM Haysiyet Kurulu üyesi İbrahim Engin’in olduğu Ortanca Dergisi’ne yazı ve şiirlerinizi gönderebilirsiniz.

Ortanca Dergisi Yayın Kurulu’nda İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nurullah Çetin, İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hakan Yılmaz, İLESAM Haysiyet Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı, İlesam üyeleri Yurdanur Bilgin ve Engin Çır, Şaban Karakaya ve Deniz Çınar bulunuyor.

Yazı ve şiir göndermek isteyen üyelerimiz ortancadergisi@gmail.com adresine eserlerini gönderebilirler.

 Okunma Sayısı : 803         06 Ağustos 2013

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 276151

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.