İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (2 KASIM 2013)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (2 KASIM 2013)

İLESAM üyesi HAYRETTİN İVGİN’E ANKARA KÜLTÜRÜNE HİZMET ÖDÜLÜ VERİLDİ.

Ankara’nın Başkent Oluşunun 90. Yıldönümü münasebetiyle Ankara Kulübü tarafından Hayrettin İVGİN’e ödül verildi. Ankara Kulübü, 1932 yılında M.Kemal ATATÜRK’ün direktifleriyle kurulan ve kamu yararına çalışan ilk sivil toplum kuruluşudur.

13 Ekim 2013 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Resim - Heykel Müzesi (Türk Ocağı) sahnesinde yapılan  bir törenle ödül sahiplerine takdim edildi.

Hayrettin İVGİN’e Kültür Alanında, Başkent Ankara’ya Değer Katanlar ve Hizmet Edenler Ödülü; Ankara kültürünün araştırılması, tanıtılması, geliştirilmesi ve yaygınlaştarılmasına yaptığı hizmetler ve katkılar sebebiyle verilmiştir.

Hayrettin İVGİN’le birlikte; Ankara Markası Alanında Prof.Dr. Mehmet HABERAL’a, Sanat Alanında Prof.Dr. Adnan TURANİ’ye, Yazılı Basın-Gazetecilik Alanında Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Işık KANSU’ya, Eğitim-Bilim-Yayın Alanında Dr. Deniz KARAMAN’a da aynı törende hizmet ödüllleri verilmiştir.

 

Rahmetli Dr. Müjgan Cunbur için Ankara Milli Kütüphane Konferans Salonunda Anma Programı

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz değerli ilim, kültür ve fikir insanı muhterem hanımefendi Dr. Müjgan Cunbur’a bir vefa borcu olarak 4 Kasım 2013 tarihinde saat 14.00’de Ankara Milli Kütüphane Konferans salonunda bir anma programı düzenleniyor.

İLESAM üyesi Gazeteci-Yazar İsa Kayacan’dan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine 5 bin 855 kitap ve dergi bağışı 

*İsa Kayacan’ın Burdur ağırlıklı olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışındaki değişik

kuruluşlara bağışladığı kitap ve dergi sayısı toplamı, 36 bin 221’e ulaştı.

 

ANKARA (Ece Ajans) - Burdur’un ve Burdurlunun tanıtımı için yazı, yayın ve kitaplarıyla önemli katkı ve gayretleri bulunan, bazen üç yazısından ikisi Burdur veya Burdurluyla ilgili olan Prof. Dr. İsa Kayacan, kısa adı MAKÜ olan, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Merkez Kütüphanesine 5 bin 230., Tefenni Meslek Yüksek Okuluna 625 olmak üzere toplam 5 bin 855 kitap ve dergi bağışında bulunarak; Burdur’a yeni bir kültür hizmeti daha gerçekleştirdi...