2013 YILINDA İLESAM NELER YAPTI?

 / ETKİNLİKLERİMİZ

2013 YILINDA İLESAM NELER YAPTI?

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) “Telif Hakları ve Korsanla Yayınla” mücadelede başta Başkent olmak üzere şube ve temsilciliklerinin bulunduğu illerde ve hemen hemen neredeyse Türkiye’nin 81 vilayetinde emeğe sahip çıkarak üyelerinin sorunlarına çözüm, seslerine ses oluyor. Sanatsal, edebi ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra pek çok etkinliğe de yer veriyor bünyesinde. 

Sesini duyurmak yapılan işin farkındalığındadır. İşte bu noktada İLESAM imza attığı çalışmalarında ve vermeye devam ettiği hizmetlerinde dinamik, aktif, üretici, yaratıcı, yapıcı ruhuyla farkındalığı yakalamaya devam ediyor…

İLESAM’IN SES GETİREN ETKİNLİKLERİNDEN KISA KISA…

Tokat İl Temsilciliği Bayrak şairi Arif Nihat ASYA’yı vefatının 38.yılında andı.

(5 Ocak 2013)

 

&&& 

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ ve Genel Başkan Yrd. Prof. Dr. Nurullah ÇETİN 8 Ocak 2013 günü Kanal 99’da Türk edebiyatını, şiirini ve romanını konuştu.

 

&&&

 

İLESAM ve KİĞILI Giyim Ticaret A.Ş. ile yapılan anlaşma gereği İLESAM üyeleri KİĞILI mağazalarında sağlanan indirimden yararlandılar.

 

&&&

 

İLESAM-Kabakçı Konağında düzenlenen “Şiir Dinletisi”  İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ tarafından gerçekleştirildi. (14 Ocak 2013)

 

&&&

 

İLESAM Kadınlar Komitesinin ilk toplantısı İLESAM Kültür Evi’nde yapıldı.  (3 Mart 2013)