İLESAM KÜLTÜR EVİNDE “TÜKETİCİ HAKLARI” KONUSU KONUŞULDU (4 Ocak 2014)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM KÜLTÜR EVİNDE “TÜKETİCİ HAKLARI” KONUSU KONUŞULDU (04.01.2014)

“TÜKETİRKEN TÜKENMEYELİM”

Yılın ilk cumartesisinde İLESAM Kültür Evi, Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şubesini ağırladı. Başkan Sabire Narlı, Hakem Kurulu Üyesi Ahmet Yurtseven, Sekreter Hulusi Kırlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Havva Sevim ve Celil Yaraşlı, Denetim Kurulu Üyesi Savaş İyidoğan İLESAM’lılarla birlikte olup Derneklerinin tarihçesini, amaçlarını, evrensel kabul görmüş tüketici haklarını, alışverişte bilinçli davranılması gerektiğini anlattılar. Ve “Tüketirken tükenmeyelim” mesajını verdiler.

İLESAM Ankara Şube Başkanı Durak Turan Düz, yaptığı açılış konuşmasının ardından kürsüyü Tüketici Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Havva Sevim’e bıraktı. 
 
**

Sevim, dernekleri hakkında kısa bilgiler verdikten sonra konuşmasını yapmak üzere Hulusi Kırlı’yı davet etti. 

Kırlı “Yaratabilmek herkese kısmet olmuyor. Üyelerinizi içtenlikle selamlıyorum. Kim iyilik yaparsa mutlaka karşılığını alır, gül ikram eden elde mutlaka gülün kokusu kalır.” diyerek katılımcıları selamladıktan sonra Derneklerinin 1991 yılında kurulan, bağımsız, demokratik bir sivil toplum kuruluşu olduğunu Genel Merkezinin Ankara’da bulunduğunu söyledi. Kırlı, ülkemizde; evrensel tüketici haklarının en iyi şekilde uygulanması, geliştirilmesi, tüketici bilincinin oluşturulması, yaygınlaştırılması, güçlü, doğru ve etkili bir tüketici hareketinin yaratılması hususlarının Derneklerinin amacını oluşturduğunu ifade etti. Hulusi Kırlı “Bugün ülkemizde tüketici haklarından söz ediliyorsa, bu kavram giderek yaygınlaşıyorsa, bu oluşumda Tüketici Hakları Derneğinin çabaları yadsınamaz.” dedikten sonra sözü Başkan Sabire Narlı’ya bıraktı.

Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şubesi Başkanı Sabire Narlı “Sizler bizlerin gönül gözünü açıyorsunuz, sizlere teşekkür ediyoruz. Bizim Derneğimizin 38 şubesi, 10 binin üzerinde üyesi bulunmaktadır. Biz üründe hata, kusur, özür bulunuyorsa o ürünü “ayıplı mal” olarak tanımlıyoruz. Tüketicinin