İLESAM’ın 46. Çınaraltı Sohbetleri’nde Mihriban’ın Şairi Abdurrahim KARAKOÇ Konuşulacak...

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 46. Çınaraltı Sohbetleri’nde Mihriban’ın Şairi Abdurrahim KARAKOÇ Konuşulacak...

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin kırk altıncısı 25 Ocak 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek.

İLESAM İstanbul Şubesi’nin her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü’nde, (Ahmet Hamdi Tanpınar Müze ve Kütüphanesi) gerçekleştirdiği faaliyetleri arasında bu ay da Mihriban’ın Şairi Abdurrahim KARAKOÇ konuşulacak.

İLESAM İstanbul Şubesi Denetim Kurulu Başkanı Recep ARSLAN’ın yöneteceği toplantıda Abdurrahim KARAKOÇ’u, İLESAM üyesi ve  "Dünyayı Dünyada Boşayan Şair: Abdurrahim KARAKOÇ"  isimli kitabın da yazarı olan İhsan KURT anlatacak.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer VAYNİ, "Abdurrahim Karakoç sadece Mihriban gibi ölümsüz sevda şiirlerini yazmamıştır. Bir sosyolog titizliği ile Türk toplumunun ve bürokrasisinin bir çok meselesini de şiirlerinde işlemiştir. Bu anlamda Doktur Bey şiiri bütün hastanelerde, Hakim Beğ ve İsyanlı Sükut şiirleri ise bütünadliyelerde tıpkı İstiklal Marşı gibi duvarlara asılmalıdır" dedi.

"Mihriban’ın Şairi Abdurrahim KARAKOÇ..." başlıklı 46. Çınaraltı Sohbet’inin, 25 Ocak 2014 Cumartesi günü Saat 15.30’da başlayacağı ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 

 Okunma Sayısı : 1439         24 Ocak 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 972008

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.