İLESAM CUMARTESİ SOHBETLERİ VE ŞİİR DİNLETİSİ-Avrupa Birliği Politikaları-I (25 Ocak 2014)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM CUMARTESİ SOHBETLERİ VE ŞİİR DİNLETİSİ

Avrupa Birliği Politikaları-I

(25 Ocak 2014)

 

            Güncel konuların, edebiyatın, sanatın ve kültürün konuşulduğu, şiirlerin okunduğu  2014 yılının Ocak ayının son etkinliği İLESAM Kültür Evi’nde gerçekleştirildi.

 

            İLESAM  Genel Başkanı Mehmet Nuri  Parmaksız günün konusu hakkındaki görüşlerini belirterek bu etkinliğin üç aşamada gerçekleştirileceğini, Özenç’in bilgi ve belgeleriyle konuyu aktaracağını söyledi. Yeni kitabı Mahşerin Galibi’nin çıktığı müjdesini de veren Parmaksız  “yazdıklarımız kalacak bizden geriye” diyerek konuşmasını yapmak üzere Köksal Özenç’i kürsüye davet etti.

             “AB Mevzuatı uyum çalışmalarını sadece hukuki ve tekniki yönüyle değil  bütünüyle anlatalım,” diyerek sözlerine başlayan Köksal Özenç, “amacımız konuyu akademik bir dille değil halkın anlayacağı şekilde anlatmaktır.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

            “130.000 sayfalık AB mevzuatının ve 960 milyar Avro’luk AB bütçesinin ve fonlarının (2014-2020) neredeyse yarısına yakın bir bölümü tarım sektörünü (tarım, balıkçılık ve hayvancılık) desteklemek için tahsis edilmiştir.