İLESAM’ın 48. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Medeniyet Türkçesi” Konuşulacak...

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 48. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Medeniyet Türkçesi” Konuşulacak... 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin kırk sekizincisi 29 Mart 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek. 

İLESAM İstanbul Şubesi’nin her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü’nde, (Ahmet Hamdi Tanpınar Müze ve Kütüphanesi) gerçekleştirdiği faaliyetleri arasında bu ay da “Medeniyet Türkçesi” konuşulacak.

İLESAM İstanbul Şube Başkanı  Cafer VAYNİ’nin yöneteceği toplantıda, İLESAM üyeleri olan Yard. Doç. Dr. Erol ÜLGEN, Recep ARSLAN ve Cengizhan ORAKÇI  katılımcılarla medeniyet Türkçesini ve Türkçenin geleceğini konuşacaklar.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer VAYNİ“İLESAM’ın üyelerinin telif haklarını aramanın yanı sıra Türk kültürünü yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ta asli görevlerindendir. Her ne kadar üyemiz Recep ARSLAN’ın yeni yayınlanan Medeniyet Türkçesi isimli eserinden esinlenerek bu programı gerçekleştiriyorsak ta esas kaygımız Türkçemizin geleceğidir. Muhteşem bir mazimizi daha muhteşem bir geleceğe bağlarken Türkçemizin gücü ve başarısı üzerinde durmak ve konuyu tartışmaya açmak önemli olacaktır” dedi.

 

Medeniyet Türkçesi” başlıklı 48. Çınaraltı Sohbeti’nin, 29 Mart 2014, Cumartesi günü Saat 15’te başlayacağı ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 Okunma Sayısı : 1327         27 Mart 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 867481

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.