İLESAM’ın 50. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Türkiyemin Şairi Dilaver Cebeci” Anılacak..

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 50. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Türkiyemin Şairi Dilaver Cebeci” Anılacak..

Cafer VAYNİ: “Dilaver Cebeci’nin de Telif Haklarını Alacağız..”

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin ellincisi 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek. 

İLESAM İstanbul Şubesi’nin her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü’nde, (Ahmet Hamdi Tanpınar Müze ve Kütüphanesi) gerçekleştirdiği faaliyetleri arasında bu ay da “Vefatının 6. Yılında Dilaver Cebeci” anılacak ve konuşulacak. 

İLESAM İstanbul Şube Denetim Kurulu Başkanı  Recep ARSLAN’ın yöneteceği toplantıda, Sadettin KAPLAN, Dilaver CEBECİ’nin şiir dünyasını; İbrahim METİN nesir yazılarını; Cafer VAYNİ de Sosyolog Dilaver CEBECİ’yi değerlendirecekler. Oğlu Çağrı CEBECİ ise kendi gözüyle babasını anlatacak.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı sosyolog Cafer VAYNİ Milli birlik ve beraberliğimizi vurgulayan İstiklal Marşı ve Bayrak şiirinden sonra en fazla bilinen ve söylenen ‘Türkiyem’ şarkısının şairi, yazar, din adamı ve sosyolog Dilaver Cebeci şiirlerinden birisinin başlığındaki gibi, şiirimizde bir “Sitare” idi. Ancak, 28 Mayıs 2008 tarihindeki vefatından itibaren altı yıldan bu yana telif hakkı yönünden istismar edilmiştir. Sağlığında İLESAM üyemiz olan Cebeci varisleri aracılığıyla şimdi yararlanan üyemizdir. Cebeci’nin gasp edilen telif hakkını yargı yoluyla alarak varislerine mutlaka vereceğiz dedi.

“Vefatının 6. Yılında Dilaver Cebeci” başlıklı 50. Çınaraltı Sohbeti’nin, 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü Saat 17.00’de başlayacağı ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 Okunma Sayısı : 1311         28 Mayıs 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 362529

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.