İLESAM’ın 51. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Şiir ve Müzik Dinletisi” Yer Alacak

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 51. Çınaraltı Sohbetleri’nde “Şiir ve Müzik Dinletisi” Yer Alacak

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer VAYNİ: “Müzik yürekten kopup gelen bir sestir...”

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin elli birincisi 21 Haziran 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek.

İLESAM İstanbul Şubesi’nin her ay Gülhane Parkı girişindeki Alay Köşkü’nde, (Ahmet Hamdi Tanpınar Müze ve Kütüphanesi) gerçekleştirdiği faaliyetleri bu ay “Şiir ve Müzik Dinletisi” şeklinde gerçekleşecek.

İLESAM İstanbul Şube Denetim Kurulu Başkanı  Recep ARSLAN’ın yöneteceği etkinlikte yine İLESAM üyeleri olan  şair, bestekar, söz yazarı Vural ŞAHİN; sanatçı Ali AVNİ; sanatçı Yonca ŞAHİN; şaire Mücella PAKDEMİR; şaire ve söz yazarı Serap EVREN ile şair ve söz Yazarı Mevlüt KEFLİ yer alacaklar. Şiirlerini okuyarak, bestelenen şarkılarını seslendirecekler.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı sosyolog Cafer VAYNİ, “Bu programımızı eğlence ağırlıklı düzenlemeyi planladık. Bu nedenle Unkapanı müzik piyasasını besleyen ve doyuran üyelerimizle bir program yapalım dedik. Bana göre müzik yürekten kopup gelen bir sestir. İnsanlığı güzel duygu ve düşünceler etrafında birleştiren yegane güçtür. Yirmi beşi Orhan GENCEBAY tarafından okunan ve yedi yüz şarkısı bestelenen Vural ŞAHİN bu alanda özgün ve özeldir. İLESAM olarak üyelerimizin müzik sektörüne hizmet eden üyelerimizle de tanışmasını ve kaynaşmalarını arzu ediyoruz”  dedi.

“Şiir ve Müzik Dinletisi”  başlıklı 51. Çınaraltı Sohbeti’nin, 21 Haziran 2014 Cumartesi günü Saat 17.00’de başlayacağı ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 Okunma Sayısı : 1394         19 Haziran 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 840165

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.