İLESAM CUMARTESİLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR “Prof. Dr. Hanım Halilova İLESAM Kültür Evinin konuğu oldu.” (11 EKİM 2014)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM CUMARTESİLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR 

“Prof. Dr. Hanım Halilova İLESAM Kültür Evinin konuğu oldu.”

(11 EKİM 2014)

Asli kuruluş amacı telif hakları ve korsan ile mücadele etmek olan İLESAM, birbirinden farklı temalardaki pek çok etkinliğe imza atmakla birlikte edebiyatın, sanatın ve kültürün konuşulduğu, şiirlerin okunduğu gelenekselleşmiş Cumartesi programlarıyla üyesi olsun olmasın edebiyata gönül vermiş tüm dostlarına kapılarını açmaya devam ediyor.

 

 

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Cumartesi söyleşi konularının ve konuşmacılarının aylar öncesinden belirlendiğini; tesadüf eseri bugünkü söyleşi konusunun da güncel bir mevzu olduğunu belirterek sözlerine başladı. 

 

 

 

Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını, görünenin aldatıcı olduğunu söyleyen Parmaksız “Bu milleti millet yapan ortak dilimiz, dinimiz, tarihimiz, acılarımız ve sevinçlerimizdir. Bu millet tarihin her döneminde büyüktü ve hep büyük kalacak.” diyerek kürsüyü Prof. Dr. Hanım Halilova’ya bıraktı.

 

 

 

Prof. Dr. Hanım Halilova “Türkiye ve Türk Dünyası” hakkında değerli bilgilerini katılımcılarla paylaşarak bizzat yaşadığı olaylardan örnekler de verdi.