İLESAM, KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİLERİYLE YENİ SEZONA “MERHABA” DEDİ (13 EKİM 2014)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM,  KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİLERİYLE 

YENİ SEZONA “MERHABA” DEDİ

(13 EKİM 2014)

ŞİİRİN GÜZELLEŞTİRDİĞİ  BİR MEKAN; KABAKÇI KONAĞI

Edebiyata, sanata, kültüre  sevdalı gönüllerle, onların yüreklerinden dökülen birbirinden  değerli dörtlüklerle, mısralarla, anekdotlarla, anılarla, fıkralarla,  yaşanmışlık kokan olaylarla var olan mekanlar gibidir paylaşılanlar. Şiirler gün olur hasreti, gün olur acıyı, gün olur mutluluğu, gün olur vuslatı barındırırlar köşelerinde  aynı mekânlar gibi.

İşte o mekânlardan biri de İLESAM ile güzellesen, varsıllaşan Kabakçı Konağı ve  konağa değer katan İLESAMlılardır.

Birbirinden farklı projelere, değişik aktivitelere imza atan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliğinin gelenekselleşen bir başka etkinliği de bu konakta gerçekleşen o muhteşem  “Şiir Dinleti”leridir.

Her ayın ikinci pazartesi akşamı saat 19:00’da başlayan dinleti iki saat boyunca katılımcılara eşsiz bir saz, söz ve  şiir şöleni yaşatmasının yanı sıra sıcacık sohbetleriyle kıymetli paylaşımların yapıldığı anlara da tanıklık etmektedir.

Dört aylık bir aradan sonra yeni sezonun ilk etkinliğini  13 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştiren İLESAM, yeni sezona “merhaba” diyerek katılımcılarıyla sıcacık, içten, samimi duyguları  paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Edebiyata sevdalı tüm yüreklere kapısını açan, günlük koşuşturmacalar, telaşlar içinden çekip çıkararak s