İLESAM’ın 53. Çınaraltı Sohbetleri Konusu Ziya Gökalp…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 53. Çınaraltı Sohbetleri Konusu Ziya Gökalp… 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin elli üçüncüsü 1 Kasım 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek. Sohbette İLESAM İstanbul Şube Başkanı sosyolog Cafer Vayni; “Erol Güngör’e Göre Ziya Gökalp” konusunu dinleyicilerle paylaşacak. 

İLESAM Çınaraltı Sohbetlerini artık Aksaray, Yusuf Paşa Otobüs durağında bulunan simit sarayının üstünde yer alan Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim ve Kültür Vakfı’nda (Molla Gürani Mah. Millet Cad. Aras Han No:4 Kat:2) gerçekleştiriyor.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer VAYNİ“ Ziya Gökalp Türk Düşünce hayatının amiral gemisidir. Öneri ve çözümlerinde yüzde yüz yerli ve millidir. Körü körüne Batı aktarmacılığı ve putlara karşıdır. Bu özelliklerinden dolayı sosyal bilim alanında çalışanların düşündüklerini kıyasladıkları en önemli fikir adamıdır. Yine Cumhuriyet döneminin özgün düşünce adamlarından Erol Güngör’ün Ziya Gökalp değerlendirmeleri çok önemlidir.21. yüzyılın Türkiye’si şair ve romantiklerden daha çok Ziya Gökalp ve Erol Güngör’ün fikir ve düşünceleri üzerinde inşa edilecektir.Bu nedenle bu programda vefatının 90.yılında Ziya Gökalp’i yeniden anlamak ve Cumhuriyet döneminde bilinçli olarak üzerine örtüldüğünü düşündüğümüz perdeyi kaldırmak istedik ” dedi.

AZAKLIOĞLU Necati Bay Eğitim Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı

Türk düşünce hayatı ile ilgili önemli çalışmaları bulunan sosyolog Cafer Vayni’nin; “Erol Güngör’e Göre Ziya Gökalp” başlıklı 53. Çınaraltı Sohbeti’ni, İLESAM İstanbul Şube Denetim Kurulu Başkanı  Recep ARSLAN’ın yöneteceği, sohbetin 1 Kasım 2014 Cumartesi günü Saat 16.00’da başlayacağı ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi

 Okunma Sayısı : 1415         30 Ekim 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 429363

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.