Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi ERUSLU, İLESAM’ın 57. Çınaraltı Sohbetleri’nde…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi ERUSLU, İLESAM’ın 57. Çınaraltı Sohbetleri’nde… 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin elli yedincisi 6 Aralık 2014,Cumartesi günü gerçekleşecek. Sohbette Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi ERUSLU; “Yeni Üniversiteler Profili ve Yüksek Öğretimden Beklentiler” konusunu dinleyicilerle paylaşacak.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer VAYNİÜniversite medeniyet demektir. Dünya ile yarışmak ve dünya barışını tesis etmek demektir. Bir ülkenin dik ve onurlu bir biçimde ayakta durması demektir. Bugün ülkemizde 176 üniversitemiz var. Ve bu üniversitelerimizin büyük çoğunluğunun yöneticisi toplumla, milletle ve tarihimizle artık barışık. Görevlerini ibadet coşkunluğu ile yerine getirmekteler. Bu noktada yeni Türkiye’nin, yeni üniversite profilini ve beklentilerimizi Çınaraltı’nda konuşmanın faydalı olacağını düşünmekteyiz” dedi. 

Prof. Dr. M. Niyazi ERUSLU, 10 Eylül 1950 tarihinde, Kütahya Tavşanlı’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Metalürji Yüksek Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Doktorasını İngiltere’de tamamladı. Aynı üniversitede doçentlik ve profesörlük payelerini aldı.Döküm Teknolojisi, Katılaşma, Demir Dışı Alaşımlar, Hızlı Katılaştırma İşlemleri, Ergitme, Bilgisayar Programlama Modelleme ve Simülasyon konularında ulusal ve uluslararası, kitap, makale, bildiri, araştırma raporu niteliğinde Türkçe ve İngilizce dillerinde çok sayıda yayını mevcuttur. 22 Mayıs 2008 tarihinde kurulan Yalova Üniversitesi’ne Kurucu Rektör olarak atanan Prof. Dr. M. Niyazi ERUSLU halen bu görevine devam etmektedir.

İLESAM İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Süleyman DOĞAN’ın yöneteceği “Yeni Üniversiteler Profili ve Yüksek Öğretimden Beklentiler”başlıklı 57. Çınaraltı Sohbeti’nin, 6 Aralık 2014 Cumartesi günü Saat 16.00’de başlayacağı; Aksaray-Yusuf Paşa Otobüs durağında bulunan simit sarayının üstünde yer alan Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim ve Kültür Vakfı’nda gerçekleşeceğive programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 Okunma Sayısı : 1496         05 Aralık 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 484299

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.