Değerli Üyemiz Ahmet Vehbi ECER Hakka Yürüdü...

 / ETKİNLİKLERİMİZ

 Değerli Üyemiz Ahmet Vehbi ECER Hakka Yürüdü...

          Üyelerimizden Ahmet Vehbi ECER hayatını kaybetti. Değerli Üyemize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz. 

         Merhumun cenaze namazı (yarın) 8 Aralık 2014 Pazartesi günü öğle namazını müteakip Kayseri Cami Kebir Camiinde kılınacak ve sonrasında Niğde Bor’da defnedilecektir.

 

Başımız sağolsun.

 

          İLESAM Genel Merkezi

***

 Ahmet Vehbi ECER Kimdir?

1934 yılında Bor’da doğdu. İlk ve Orta Okulu Bor’da, liseyi Niğde’de bitirdi. 1959 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğünde memurluk, Kayseri İmam Hatip Lisesinde Öğretmenlik ve Yöneticilik, Radyo ile Eğitim Merkezinde yazar Öğretmenlik, Kayseri Yüksek İslam Enstitüsünde öğretmenlik ve Müdür Yardımcılığı (1966-1982), Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Öğretim Üyesi (Yard. Doç. Dr) Dekan Yardımcısı ve Bölüm Başkanlıkları görevlerinde bulundu.

 

1976 yılında A.Ü. İlahiyat Fakültesinde İslam Tarihi alanında doktora yaptı. Çeşitli yayın organlarında makaleleri ve kitapları yayınlandı. Bunlar arasında İmanın Akıl ve İlimle Münasebeti adlı eseri T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı (1963 de), dördü de Erci