İLESAM TEŞEKKÜR BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU (27 ARALIK 2014)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM TEŞEKKÜR BELGELERİ SAHİPLERİNİ BULDU

(27 ARALIK 2014)

“Marifet iltifata tabidir. İltifat edilmeyen meta zayidir.” 

İLESAM gücünü üyelerinin birleşen yüreklerinden alıyor… Üyeleriyle el ele vererek gönülden gönüle köprüler kurarak başarı çıtasını her geçen arttırıyor… 

Her Cumartesi günü tüm ihtişamıyla devam eden bir dizi İLESAM etkinliği daha 27.12.2014 tarihinde gerçekleştirildi.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği gelenekselleşen kültür ve sanat programı akışı içerisinde bir ödül törenine daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadı. 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız  25 Ekim 2014 tarihinde yaptığı konuşmasında “Yönetim Kurulumuz adına söz vermiştim. Önümüzdeki aylar içinde hem İLESAM’a, hem  kültür ve sanata, hem de ilim dünyamıza hizmet eden bir çok üyemizi ödüllendireceğimize dair. Zaman içinde pek çok üyemize hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı ödüller verdik; bugün de üyelerimizden bazılarına plaket takdim edeceğiz. Onlar  edebiyat ve kültür dünyasına sağladıkları eserleriyle aynı zamanda da yaptıkları hizmetlerle İLESAM’a katkı sağlayan değerlerden  yalnızca bir kaç isim. Her biri kendi alanlarında yeri doldurulamayacak kıymetteler. Geçmişte aramızda olup şu an aramızda olmayan üyelerimizi de saygıyla anıyorum. Onları unutmayacağız.” demişti. 

İşte takvimler 27 Aralık 2014 tarihini gösterirken bu yılın son Cumartesi etkinliği içerisindeki Şiir Dinletisi akışı sırasında gerçekleştirilen törenle Başkan Mehmet Nuri Parmaksız sözünde durduğunu kanıtladı. 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği,  İLESAM’ın kültürel faaliyetlerine katkılarından ve ilim - debiyat alanındaki hizmetlerinden dolayı  yirmi üyesini Teşekkür Belgesi ile onurlandırdı. 

Teşekkür Belgeleri İLESAM Ankara Şube Başkanı  Durak Turan Düz tarafından takdim edildi. Düz “Zaman içerisinde üyelerimizi desteklerinden ve çalışmalarından dolayı ödüllendirmeye devam edeceğiz.”dedi. 

İLESAM’ın Teşekkür Belgesi alan üyeleri arasında Bekir Yeğnidemir, Orhan Vergili, Mehmet Sevinç Ergun, Zeliha Altındal, Aşık Bayrami, Niyazı Bali, Fatma Kalkan, Seyfettin Çoban, İbrahim Yaman, Uğur Bulut, Necati Özdenkoş, Sibel Unur Özdemir, Mustafa Firengiz, Mahir Ünat, Durak Turan Düz, Bayram Yelen, Ali Haydar Keskinoğlu, Şakir Susuz, Hayriye Çitoğlu, Hayre