2014 YILINDA İLESAM NELER YAPTI?

 / ETKİNLİKLERİMİZ

2014 YILINDA İLESAM NELER YAPTI?

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) “Telif Hakları ve Korsanla Yayınla” mücadelede başta Başkent olmak üzere şube ve temsilciliklerinin bulunduğu illerde ve hemen hemen neredeyse Türkiye’nin 81 vilayetinde emeğe sahip çıkarak üyelerinin sorunlarına çözüm, seslerine ses oluyor. Sanatsal, edebi ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra pek çok etkinliğe de yer veriyor bünyesinde.

Sesini duyurmak yapılan işin farkındalığındadır. İşte bu noktada İLESAM imza attığı çalışmalarında ve vermeye devam ettiği hizmetlerinde dinamik, aktif, üretici, yaratıcı, yapıcı ruhuyla farkındalığı yakalamaya devam ediyor…

2014 YILINDA İLESAM’IN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ETKİNLİKLERDEN KISA KISA…

İLESAM, ATO CONGRESİUM’DA DÜZENLENEN "8. ANKARA KİTAP FUARI"NDA…

Eylül Fuarcılık tarafından 8 yıldır gerçekleştirilen 8. Ankara Kitap Fuarı

3 Ocak 2014 Cuma günü ATO Congresium’da başladı.12 Ocak 2014 tarihine kadar sürdü.

“ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ-III” ADLI SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ 16 OCAK 2014

T.C.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği)  ve Yenimahalle Belediyesi ve işbirliğinde gerçekleştirilen Ankara’daki tüm Ortaokul ve Liselerde yapılan  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-III” adlı slogan ve logo yarışması ödül töreni 16 Ocak 2014 Perşembe günü saat 13.30’da, Yenimahalle Belediyesine ait Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi

İLESAM KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİSİ ve BİRHARF 5. NESİR VE BİRHARF 2013 ŞARKI SÖZÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın sunduğu  “Şiir Dinletisi” Kabakçı Konağı’nda gerçekleştirildi. Programın öncesinde İLESAM üyelerinden Nur Ersen’in editörlüğünü yaptığı birharf.net adına düzenlenen 5.Nesir ve 2013 Şarkı Sözü ödül törenleri de 13.01.2014 tarihinde yapıldı.

ESERE SAYGILIYIZ KORSANA KARŞIYIZ – III SLOGAN ve LOGO YARIŞMASI – 2013 / İLESAM

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliğinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” temalı Slogan ve Logo yarışması sonrasında edebiyat dünyası yeni bir eser daha kazandı.  Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-III” isimli bu eser telif hakları ve korsanla mücadele hususunda gerçekleştirilen bir projenin parçası oldu.

İLESAM İSTANBUL’DA 46. ÇINARLATI SOHBETLERİ

İLESAM’ın 46. Çınaraltı Sohbetleri’nde Mihriban’ın Şairi Abdurrahim KARAKOÇ konuşuldu.

“ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ-III” TEMALI  SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI”NA DAİR BİLGİLERİN HARMANLANDIĞI İLESAM BÜLTENİ ÖZEL SAYISI…

İLESAM cumartesi etkinliklerinden ve şiir dinletilerinden kesitlerin yer aldığı, üyelerinin katıldığı programlardan, yapılan ve yapılması planlanan hizmetlerinden haber veren, Türkiye’de ve Dünya’da telif hakları konusunda neler olduğuna dair bilgilendiren, Bölge toplantılarından haberdar eden Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Bülteni bu kez de “Esere Saygılı Korsana Karşıyız-III” temalı  Slogan ve Logo Yarışması”na dair bilgilerin harmanlandığı Özel Sayısı ile merhaba dedi okurlarına.

İLESAM-KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİSİ

(10 ŞUBAT2014)

Birbirinden değerli şairlerin farklı temalarda şiirler seslendirdiği program İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız tarafından yönetildi. 19.00’da başlayan program 21.00 sularına kadar sürdü.

İLESAM 47.ÇINARALTI SOHBETLERİ

(22 ŞUBAT 201)

İLESAM İstanbul Şubesince düzenlenen 47. Çınaraltı Sohbetlerinde Hollywwood’da bir Türk sinemacı Metin Güngör konuşuldu.

İLESAM-AKÇAĞ ROMAN, HİKÂYE ve İNCELEME-ARAŞTIRMA (Kitap Dosyası-2013) YARIŞMASINDA DERECE ALANLAR AÇIKLANDI 

İLESAM ve AKÇAĞ Yayınevi’nin ortaklaşa düzenlediği Roman, Hikâye ve İnceleme-Araştırma (Kitap Dosyası-2013) Yarışma sonucu İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız tarafından açıklandı.

İLESAM KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİSİ

İLESAM-Kabakçı Konağı Şiir Dinletisi 10 Mart 2014 Pazartesi günü,  saat:19.00

Mehmet Nuri Parmaksız tarafından sunuldu.

İLESAM’IN 48. ÇINARALTI SOHBETLERİ’NDE “MEDENİYET TÜRKÇESİ” KONUŞULDU

İLESAM İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin kırk sekizincisi 29 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilerek “Medeniyet Türkçesi” konuşuldu.

İLESAM’IN 49. ÇINARALTI SOHBETLERİ’NDE “DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE TELİF HAKLARI” KONUŞULDU

İLESAM İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin kırk dokuzuncusu 1