2014 YILINDA İLESAM ÜYELERİ NELER YAPTI?

 / ETKİNLİKLERİMİZ

2014 YILINDA İLESAM ÜYELERİ NELER YAPTI?

İLESAM GÜCÜNÜ ÜYELERİNİN BİRLEŞEN YÜREKLERİNDEN ALIYOR… ÜYELERİYLE EL ELE VEREREK GÖNÜLDEN GÖNÜLE KÖPRÜLER KURARAK BAŞARI ÇITASINI HER GEÇEN ARTTIRIYOR

İLESAM ÜYELERİNİN SES GETİREN ETKİNLİKLERİNDEN KISA KISA… 

İLESAM Üyesi Bestami Yazgan’dan yeni Şiir Kitabı  “GÜLÜ İNCİTME GÖNÜL” Nar Yayınlarından çıktı. 

&&&&&

İLESAM Bilim Kurulu Üyesi Dr. Tayfun Atmaca’, Arnavutluk-Türkiye ilişkilerine katkılarından dolayı, takdirname ile ödüllendirildi.

&&&&& 

Mehmet Yardımcı’nın  43. kitabı  olan Türk Halk Edebiyatında Nesir ve Nazım Nesir Karışık Türler  adlı,  halk edebiyatında önemli bir boşluğu dolduracak üç  kitabı yayımlanmıştır. 

&&&& 

Ayrıca Mehmet Yardımcı’nın Genel Yayın Yönetmeni olduğu ZİLE KÜLTÜR SANAT DERGİSİ’nin 2. sayısı yayımlanmıştır. 

&&&&& 

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı, son iki haftada iki sempozyuma bildirili olarak katılmış;

4. Uluslararası Bolu Halk Kültürü ve Köroğlu Sempozyumu’nda  KÖROĞLU’NDA VE EDEBİYATIMIZDA AT KÜLTÜ adlı bir bildiri sunmuş;

Bütün Yönleriyle 3.Bodrum Sempozyumu’nda ise BODRUM YÖRESİ EFSANELERİNİN ANADOLU VE DİĞER TÜRK YÖRESİ EFSANELERİYLE MUKAYESESİ  adlı bir bildiri sunmuştur.

&&&&&

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı,  Prof. Dr. Saim Sakaoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Zülfikâr Bayraktar’la 5 Aralık 2013’te Gediz Üniversitesinde Nasreddin Hoca paneline panelist olarak katılmıştır.

&&&&&

Selahattin Aydemir’in "DÜNYANIN EN BÜYÜK YALANI:SOYKIRIM adlı kitabı TRUVA Yayınlarından Eylül 2013 de çıktı.

&&&&&

Erzurumlu Şiir Yorumcusu RTV Şiir Programları Sunucusu Şiir Etkinlikleri Organizatörü Hava Avcı Köseoğlu bugün İzmir Karşıyaka’da 2013 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü aldı.

&&&&&

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız

İle İLESAM Üyelerinden İlhan Akın’ın birlikte kaleme aldıkları “Mahşerin Galibi” isimli romanı Akçağ Yayınevinden Çıktı.