İLESAM’ın 61. Çınaraltı’nda Yazarların Yayıncılarla Yaşadıkları Sorunlar Konuşulacak…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 61. Çınaraltı’nda Yazarların Yayıncılarla Yaşadıkları Sorunlar Konuşulacak…

İLESAM İstanbul Şube Başkanı Sosyolog Cafer VAYNİ: “Bazı yayınevleri tarafından Yayınevi görüntüsü altında nitelikli dolandırıcılık yapılmaktadır.”

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış birincisi 17 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleşecek. Sohbette İLESAM üyesi olan ve olmayan ilim ve edebiyat eseri sahiplerinin “Yayıncılarla Yaşadıkları Sorunları” paylaşacak.

İLESAM İstanbul Şubesi Başkanı Cafer VAYNİ“İLESAM’ın esas işi üyelerinin başta telif olmak üzere fikri mülkiyet haklarını korumak, kollamak ve alarak üyenin mağduriyetini gidermektir. Ancak son zamanlarda üyelerimizin yayınevleri tarafından istismarlarına yönelik yakınmalar artmaktadır. Yaptığımız araştırmalara göre bunlardan bir kısmı yayınevi görüntüsü altında nitelikli dolandırıcılık yapmaktadır. Çınaraltı’nda hem yayınevlerinin yazarlara  tarafından yaşattığı mağduriyetler; hem de dolandırıcılara karşı nasıl hareket etmeleri gerektiğini konuşacağız” dedi.

 

“Yazarların Yayıncılarla Yaşadıkları Sorunlar” başlıklı 61. Çınaraltı Sohbeti’nin, 17 Ocak 2015 Cumartesi günü Saat 16’da başlayacağı; Aksaray-Yusuf Paşa Otobüs durağında bulunan simit sarayının üstünde yer alan Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim ve Kültür Vakfı’nda gerçekleşeceği ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 Okunma Sayısı : 1419         16 Ocak 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 797145

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.