ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ-4 ADLI SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ-4 ADLI SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4 Adlı Slogan ve Logo Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

 

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve Akyurt Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Ankara’daki tüm Ortaokul ve Liselerde yapılan  “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” adlı slogan ve logo yarışması ödül töreni 15 Ocak 2015 Perşembe günü saat 13.30’da, Akyurt  Belediyesine ait Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.Yarışmaya katılan eserlerden ön elemeyi geçenler yarışma ile ilgili kitaba alındı ve törene gelen her öğrenciye Esere Saygılı Korsan’a karşıyız-4 Slogan ve Logo kitabı hediye olarak verildi.

Programa Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Akyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayla Can, Akyurt Belediyesi Meclis Üyeleri, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay, İLESAM Genel Merkez Üyesi Cemal Tuzcuoğulları ve İLESAM Genel Merkez Üyesi Arif Bük, İLESAM Federasyon Üyesi Zeynel Yeşilay; Akyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Salih Emanet, Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürlerinin yanı sıra birçok yetkili, okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Ödüllerini alan öğrencilerin sevinci gözlerinden okunuyordu.

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız yaptığı açılış konuşmasında, “Telif hakkını korumanın ve korsanla mücadele etmenin bir vatandaşlık görevi olduğunun altını çizdi. Bu projeyle hedefimiz her türlü korsanın önünü birazcık kesmektir; 2015 yılı içinde bu yarışmayı Türkiye Genelindeki bütün okullara açmayı düşündüklerini de ifade eden Parmaksız,

“Amaçladığımız hedeflere ulaşma yolunda, “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4” projesine katılan ve katkı sağlayan tüm öğrencilerimize, yardım ve desteklerini esirgemeyen T.C.  Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’ne, öğretmenlerimize, velilerimize, eğitime hizmet veren çalışanlara, başta Akyurt  Belediye Başkanı Sayın Gültekin Ayantaş’a ve bu projeyi destekleyen herkese teşekkür ederim” dedi.

 
 
 

Mehmet Nuri Parmaksız’ın ardından konuşan Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz, "bu projenin hedefine ulaştığını, korsanla mücadele için Bakanlık olarak her türlü mücadeleyi verdiklerini, her ilde yapılan korsan baskınlarında on binlerce korsan eserin yakalandığını, zaman içinde vatandaşlarımızın böyle projelerle bilinçlendirilerek korsanın azalacağını" ifade etti. 

Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz ardından kürsüye gelen Akyurt  Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ta, "Belediye olarak İLESAM’ın üyesi olduklarını, emeğe herkesin saygı duyması gerektiğini ve korsanın kul hakkı olduğunu söyleyerek öğrenciler dahil herkesin korsandan uzak durması" gerektiğinin altını çizdi.

Programda ödül töreninden önce İLESAM Federasyon Üyesi Zeynel Yeşilay’ın yarışma ile ilgili İLESAM’ı ve yarışmayı tanıtan sinevizyon gösterisi gösterildi.

Ankara’da okuyan ortaokul ve lise öğrencilerinin korsan ürünlere karşı dikkatlerini çekmeyi amaçlayan ve 25 farklı ilçeden Ankaralı ortaokul ve lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın sonucunda slogan ve logo alanında derece alan çalışmalar ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri yanında, birer plaket, Başarı Belgesi ve Kitap seti hediye edildi. Başarılı olan okullara da Teşekkür Belgesi verildi.


ANKARA İLİ

ORTAOKUL ve LİSE ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK

“ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ-4” ADLI

SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI SONUÇLARI

 

LOGO YARIŞMASI DERECELERİ

 

BİRİNCİ: Sinem KILIÇ-(Altındağ -Yıldırım Beyazıt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-11-A )

İKİNCİ: Yakup KATIRCI (Akyurt-Nevzat Hüseyin Tiryaki ve Teknik Anadolu Lisesi-12-A )

ÜÇÜNCÜ:  Furkan POYRAZ (Nallıhan-Çayırhan Turgay Ciner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-11 Bilgisayar)

SLOGAN YARIŞMASI DERECELERİ

BİRİNCİ: Burkay IŞIK (Etimesgut- Güzelkent Anadolu Lisesi )

İKİNCİ: Emin VURAL ( Çankaya- Ankara Türk Telekom Mehmet Kaplan Sosyal Bilimler Lisesi- HZ-C) 

ÜÇÜNCÜ: Kübranur KILIÇ (Beypazarı-Nurettin Karaoğuz Vakfı Anadolu Lisesi)

 
 

Törenin sonunda protokol ile birlikte toplu fotoğraf çektiren gençler hep birlikte “Korsana Hayır!” mesajı verdi.

 

 

 

 Okunma Sayısı : 975         18 Ocak 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 9720

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.