İLESAM’ın 62. Çınaraltı Sohbetleri’nde Adıyaman Üniversitesi Rektörü M.Talha GÖNÜLLÜ Konuşacak…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 62. Çınaraltı Sohbetleri’nde Adıyaman Üniversitesi Rektörü M.Talha GÖNÜLLÜ Konuşacak…

İLESAM İstanbul Şube Yöneticisi Doç. Dr. Süleyman DOĞAN: “Çağdaş üniversiteler yeni rektörlerimizin elleri üzerinde yükseliyor.” 

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış üçüncüsü 31 Ocak 2015 Cumartesi günü gerçekleşecek. Sohbette İLESAM üyelerinden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ “Adıyaman Üniversitesini ve Bölgeye Katkısını” anlatacak. 

İLESAM İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Süleyman DOĞAN: “Çağdaş üniversiteler yeni rektörlerimizin elleri üzerinde yükseliyor. Bu rektörlerimizin başında da Adıyaman Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ gelmektedir. Bizzat çalışmaları yerinde bir çok defa izledim. Adıyaman Üniversitesi rektör bey ve ekibinin çalışmalarıyla ilham veriyor. Hayranlık uyandırıyor.Adıyaman’da adeta geleceğin üniversitesi inşa ediliyor. Bu nedenle Adıyaman Üniversitesi’nin bölgeye, ülkemize ve dünyaya katkısını Rektör Bey’le konuşmak istedik  ” dedi. 

1959 yılında Adıyaman’da doğan Prof.Dr.Mustafa Talha Gönüllü ilk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünü 1981, Yüksek Lisansı 1983 ve Doktora çalışmalarını ise 1987 yılında tamamladı. 1982–1987 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Uygulamalı (Co-Op Education) Mühendislik konusunda dünyaca ünlü Kanada Waterloo Üniversitesi’nde 1989–1990 yılları arasında öğretim üyeliği yaptı ve burada önemli projeler üretti. Kanada’dan döndükten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başladı ve süreç içinde fakülte ve bölümde idari görevlerde de bulundu. 

Prof. Gönüllü, imza attığı yüzlerce ulusal ve uluslararası akademik çalışmalarının yanı sıra, kendi geliştirdiği bilimsel metotlarla ve ürettiği 500’ün üzerinde ulusal ve uluslararası proje ve uygulamalı araştırma çalışmasıyla Üniversite-Sanayi-Kamu İşbirliği ve AR-GE çalışmalarına büyük önem verdi. Çevre konusunda; İstanbul Sanayi Odası, Belediyeler, Sivil Toplum Örgütleri Kapsamında Jüri Üyeliği ve birçok Proje Olimpiyatının jüri üyesi olarak görev yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

İLESAM İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Süleyman DOĞAN’ın yöneteceği ve Rektör Prof.Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’nün konuşacağı: “Adıyaman Üniversitesi ve Bölgeye Katkısı” başlıklı 63. Çınaraltı Sohbetinin 31 Ocak 2015 Cumartesi günü Saat 16.00’de başlayacağı; Aksaray-Yusuf Paşa Otobüs durağında bulunan simit sarayının üstünde yer alan Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim ve Kültür Vakfı’nda gerçekleşeceği ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi. 

www.ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1422         30 Ocak 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız