İLESAM’ın 64. Çınaraltı’nda Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi KAHVECİ Konuşacak…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’ın 64. Çınaraltı’nda Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi KAHVECİ Konuşacak…

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Çınaraltı Sohbetleri’nin altmış dördüncüsü 14 Şubat 2015 Cumartesi günü gerçekleşecek. Adıyaman Üniversitesi Rektör YardımcısıProf.Dr. Niyazi KAHVECİ “Düşünme Evreleri ve Günümüzün Düşünce Biçimi” anlatacak. 

İLESAM İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Süleyman DOĞAN: “Prof. Dr. Niyazi KAHVECİ merhum Adnan Kahveci’nin yakın akrabası ve danışmanı. Rahmetli Adnan KAHVECİ ile birlikte İslam ekonomisi ve vergi konularında ortak çalışmalar yaptı. Kur’an-ı Kerim’i Arapça’dan İngilizceye tercüme eden ilk Türk. İlahiyatçı ve sosyal bilimci.Master ve doktora çalışmalarını İngiltere’de tamamladı. Beş yıl Londra’da Büyükelçiliği’nde diplomatlık yaptı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı. İlginç görüşleri ve renkli kişiliğiyle tanıdığımız Prof. Dr. Niyazi KAHVECİ’nin görüşlerini Çınaraltı’nda dinlemek anlamlı olacaktır” dedi. 

Prof.Dr. Niyazi Kahveci 1956’da Trabzon Köprübaşı’nda dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Beşiktaş Büyük Esma Sultan İlkokulu ve Fatih İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.1980’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.1985-1991 arasında İngiltere’de Manchester Üniversitesi’nde İslam Hukuku dalında yüksek lisans ve doktora tezlerini hazırladı. Demokrasi ve İslam, İnsan Hakları ve İslam, Gümrük Birliği ve İslam, İslam Siyaset Düşüncesi, Kur’an-ı Kerim’in İngilizce Tercümesi ve Kur’an’da Normlar adlı eserleri vardır. Amerikan Biyografi Enstitüsü tarafından on beş yılda bir defa hazırlanan ve dünyanın en önemli 500 bilim adamının çalışmalarının yer aldığı Biyografya’ya girmeyi başaran ilk Türk araştırmacı olan Prof. Dr. Niyazi Kahveci, "Demokrasi ve İslam" üzerindeki düşünceleriyle Batı dünyasında da önemsenmektedir. 

 

İLESAM İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Süleyman DOĞAN’ın yöneteceği ve  Prof.Dr. Niyazi Kahveci konuşacağı:“ “Düşünme Evreleri ve Günümüzün Düşünce Biçimi” başlıklı 64. Çınaraltı Sohbeti’nin 14 Şubat 2015 Cumartesi günü Saat 16.00’de başlayacağı; Aksaray-Yusuf Paşa Otobüs durağında bulunan simit sarayının üstünde yer alan Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim ve Kültür Vakfı’nda gerçekleşeceği ve programa katılımın serbest olduğu bildirildi.

 

 Okunma Sayısı : 1395         12 Şubat 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 857993

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.