İLESAM ÜYESİ ŞAİR ve YAZARLAR 9. ANKARA KİTAP FUARINDA (20 Şubat 2015 -1 Mart 2015)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ÜYESİ ŞAİR ve YAZARLAR 9. ANKARA KİTAP FUARINDA… 

(20 Şubat 2015 -1 Mart 2015)

Eylül Fuarcılık tarafından dokuz  yıldır gerçekleştirilen 9.Ankara Kitap  20 Şubat 2015 Cuma günü ATO Congresium’da başladı.

1 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak fuar, edebiyata sevdalı yürekleri pek çok yayınevi ve yazarla/şairle buluşturacak.

Fuar süresince çeşitli konferanslara, panellere ve söyleşilere de yer verilecek. Çocuk, gençlik, araştırma-inceleme, edebiyat, tarih, kültür, siyaset, kitaplarıyla dini yayınlar gibi geniş bir çeşni sunuluyor stantlarda okurlara.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği de geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de Eylül Fuarcılıkla yaptığı “İşbirliği Protokolu” kapsamında 9. Ankara Kitap Fuarına katılarak stant açarak üyelerine ait roman, hikâye, şiir, araştırma inceleme kitaplarının okur ile buluşmasını sağladı.

İLESAM, üyelerine ait eserlerin sergilenmesinin yanı sıra imza günleri düzenleyerek de yazar ve şairlerin okurla bir araya getirilmesine katkıda bulunuyor. Okurlar ve yazarlar ortak paylaşım alanlarında şiir tadında anlar geçiriyorlar. Okurların kitaplarını imzalattırırken aldıkları keyif görülmeye değer doğrusu. Kitabı hayatında öncelikli bir yere koyan insanlar aynı zamanda yazarlarla, şairlerle sohbet edebilme imkânı da yakalamış oluyor.

Fuar süresince İLESAM standında İLESAM üyelerinden Songül Dündar görevli.

İLESAM Üyelerinden Mehmet Metin Baş,  Zeynep Tabımur, Tarık Torun, Mahmut Özkoca, Süleyman Altunbaş, Durak Turan Düz, Şafak Nur Yalçın, Zehra Yücel, Ergün Veren, Cemal Tuzcuoğulları, Sİbel Unur Özdemir, Müzeyyen Keskin, Prof. Dr. Nurullah Aydın, Osman Kocatürk, İsmail Özmel, Münir Onur Berçin,Kenan Olpak, İhsan Hökelekli,  Fatma Yangın Ekşioğlu, Münevver Düver,Abdurrahim Küçük, Sait Akdağ, İsmet Bora Binatlı,Abdullah Satoğlu, Songül Dündar, Nizamettin Duran, Alp Arpad, Murat Haydaroğlu, Salih Kozan, Nevin Balta ve Adil Karagöz düzenlenen imza günleriyle okurlarıyla buluşacaklar.

İLESAM, “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız 4” temalı  Slogan ve Logo Yarışması sonucunda dereceye giren logoların ve sloganların yer aldığı, ayrıca telif haklarının öneminin ve korsan ürün almanın sakıncalarının anlatıldığı “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız- 4”isimli kitabı da okurlarına hediye ediyor.

Ayrıca, Başkentlilerin fuara olan ilgisi görülmeye değer. 7’den 77’ye hemen herkesin ilgisini çeken fuar, okulların da ilgi odağı.

İLESAM da 1 Mart 2015 tarihine kadar kitap seven dostlarıyla standında buluşmaya devam edecek.

Edebiyata,şiire, romana, öyküye  gönül vermiş yürekleri standımızı ziyarete bekliyoruz.

İLESAM Standında İmza Günü Yapacak Üyelerimiz


TARİH