İLESAM- KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİSİ ve BİRHARF 6. NESİRYARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ (13 NİSAN 2015) BİRHARF 6.NESİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM- KABAKÇI KONAĞI ŞİİR DİNLETİSİ ve BİRHARF 6. NESİRYARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ (13 NİSAN 2015)
 
BİRHARF 6.NESİR YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
 
 

"Birharf 6.Nesir Yarışması" ödül töreni Altındağ Belediyesi Kültür Sanat Evi Kabakçı Konağı’nda güzel bir organizasyonla gerçekleştirildi. Tören birkaç yıldan beri İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın Kabakçı Konağı’nda sunduğu Şiir Dinletisi içinde yapıldı. 

Parmaksız bu ayın dinletisine yoğunluğu nedeniyle katılamadığı için programın sunumunu İLESAM Ankara Şubesi Başkanı Durak Turan Düz üstlendi.

 
 
*
 


İLESAM Ankara Şubesi Başkanı Durak Turan Düz’ün yaptığı açılış konuşmasının hemen ardından başlayan ödül töreninin sunumu Oya Şahin tarafından yapıldı.

Şahin konuşmasına “Geri dönüşü yoktur keşkelerin ama ileri doğru atacağımız adımlara yön verip ışık tutarlar hiç kuşkusuz.” diyerek yarışmanın konusunun "KEŞKE" olduğunu söyledi ve birharf genel yayın yönetmeni Nur Ersen’denprogram hakkındaki düşüncelerini paylaşmasını istedi.

Ersen birharf ailesi adına konukları selamlayarak; “Duyguların mısralara, mısraların şiirlere dönüşeceği bu güzel ortamda bizler de 6. Nesir yarışmamızın ödül törenini gerçekleştireceğiz. 2003 yılında okumaca adıyla adım attığımız yayın hayatımıza 2007 yılında birharf.net olarak devam ettik. Çok değerli köşe yazarlarımız, konuk yazarlarımız, okurlarımız ve gönüllü destekçilerimizle birlikte yol aldık. 

BİRHARF’in çalışmaları 2011 yılında İLESAM Kültür Sanat Ödüllerinden, ‘Bilişim’ dalındaki ödüle layık görüldü. Bu ödül bizi mutlandırdığı gibi omuzlarımıza daha da fazla sorumluluk yükledi. Ödülümüze layık olabilmek, edebiyatımıza hizmet edebilmek, kalem sahiplerini yazmaya teşvik edip Türk edebiyatına yeni ve nitelikli eserler kazandırmak amacımız oldu. 

Yarışmacılarımızın çok heyecanlı olduklarını görüyorum. Onları daha fazla bekletmeyelim. Buradan birharf ailesine ve yarışmacılarımıza Kabakçı Konağı’nın kapılarını açan değerli İLESAM Genel Başkanımız Sayın Mehmet Nuri Parmaksız beyefendiye gönülden teşekkür ediyor, sözü sevgili sunucumuz Oya Şahin’e bırakıyorum.”dedi. 


Şahin, yarışmaya katılan eserlerden birer paragraf okuyarak her yarışmacıyı tek tek sahneye davet etti.

 
 
*
 

Birincilik ödülünü “KEŞKE KEŞKELERİMİZ OLMASAYDI” isimli çalışması ile alan Halit YILDIRIM programa Çorum’dan katıldı. Yıldırım’a plaketi Nur Ersen tarafından takdim edildi.

 
 
*
 

İkincilik ödülü İstanbul’a gitti. “KUŞLAR UÇUYOR” isimli çalışması ile ikinciliği yakalayan Zeynep Eti rahatsızlığı nedeniyle törene katılamadı. Jüri üyelerinden İsmet Bora Binatlı, Eti’nin plaketini kendisine iletilmesi için Nur ERSEN’e takdim etti.

“BEN ONUNLA HEP OTUZUMDAYDIM” isimli çalışmasıyla Filiz UÇAR üçüncülüğü aldı. Uçar’a plaketi jüri üyelerinden Sibel Unur ÖZDEMİR tarafından verildi. Törene Kırklareli’nden katılan Filiz Uçar ödülünü alırken duygulu anlar yaşadı.

 
 
*
 

Mansiyon ödülü aynı puanı alan “LEKE” isimli çalışması ile Nesli TANNRIVERDİ ve “KEŞKELER ZİNCİRİ OLUMSUZLUKLARA KARŞI İSYANIMIZDIR” isimli çalışmasıyla Nemci YELKİKANAT’arasında paylaştırıldı. Tanrıverdi’ye plaketi jüri üyelerinden Ergün Veren, yarışmaya İstanbul’dan Yelkikanat’a plaketi jüri üyelerinden Songül Dündar tarafından verildi.

 
 
*
 
 

 
 
*
 
 

Nur ERSEN, yoğun çalışmalarından fedakârlık ederek yarışmalarına gösterdikleri özveriden dolayı jüri üyesi arkadaşlarına teşekkürlerini sunarak İsmet Bora BİNATLI’ya, Ergün VEREN’e, Sibel Unur ÖZDEMİR’e, Songül DÜNDAR’a Teşekkür Belgesi ve hediyelerini takdim etti. Jüri üyelerinden Emine Sevinç ÖKSÜZOĞLU mazereti dolayısıyla geceye katılamadı. Ersen’in hediyesi ise Turan Durak DÜZ tarafından verildi.

 


 
Oya Şahin’in sıcacık sunumu ile hayat bulan ödül töreni sona erdiğinde yüzlere yayılan mutluluğun bakışlara yansıdığı görülebiliyordu.