26 NİSAN DÜNYA TELİF HAKLARI GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN KUTSAL OLAN HAKLARDAN BİRİSİ DE TELİF HAKKIDIR

 / ETKİNLİKLERİMİZ

26 NİSAN DÜNYA TELİF HAKLARI GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

KUTSAL OLAN HAKLARDAN BİRİSİ DE TELİF HAKKIDIR

Türkiye’deki tüm Ortaokul ve Liselerde yapacağımız Esere Saygılı Korsana Karşıyız Ulusal Slogan ve Logo Yarışması açıyoruz.

1986’da Bakanlar Kurulu kararı ile 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eseri Kanunu’na göre kurulan İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) yaklaşık 30 yıldır eser sahiplerinin telif haklarını korumakta ve korsana karşı mücadele etmektedir.

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, bilim ve edebiyat eseri sahibi olan üyelerinin mali ve manevi haklarını korur. İLESAM’a üyelik 100 yıllık bir üyelik olup kişi yaşarken hakları nasıl korunuyorsa öldükten sonra da 70 yıl boyunca hakları korunmaya devam etmektedir.

Telif hakları bilincine dikkat çekmeyi amaçlayan Dünya Telif Hakları Günü, ilk kez 2001 yılında Dünya Telif Hakları Organizasyonu (WIPO)’nun girişimleriyle kutlanmaya başlanmıştır.

DÜNYA TELİF HAKLARI GÜNÜNDE T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Türkiye’deki tüm Ortaokul ve Liselerde yapacağımız Esere Saygılı Korsana Karşıyız Ulusal Slogan ve Logo Yarışmasının duyurusunu yapmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz.

Bu yarışmayla ilgili ayrıntıları bir kaç gün içinde duyuracağız. Ayrıntılı bilgiye yakında www.ilesam.org.trwww.korsanakarsiyiz.com ve Korsana Karşıyız adlı adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

İLESAM GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

 Okunma Sayısı : 1097         26 Nisan 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız