İLESAM DEV TELİF HAKLARI PROJESİNİN TANITIMI VE EDEBİYAT SOHBETLERİ İÇİN OKULLARDA

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM DEV TELİF HAKLARI PROJESİNİN TANITIMI VE EDEBİYAT SOHBETLERİ İÇİN OKULLARDA

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının katkılarıyla İLESAM tarafından ülkemizdeki kırk beş bin okulda hayata geçirilecek olan ve telif hakları bilincinin erken yaşlarda yerleşmesini hedefleyen slogan ve logo yarışmasından oluşan dev projemiz startını aldı.

Buna bağlı olarak gerekli tanıtımı gerçekleştirmek amacıyla projenin çekirdeğini oluşturan okullarımızda edebiyat ve telif hakları konusunda İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay tarafından çalışmalar yapılmaya başlandı.

7 Mayıs 2015 de Altındağ Yıldırım Beyazıt Kız Meslek Lisesinde öğrencilerle buluşan İLESAM Yöneticileri karşılıklı soru cevap, bilgilendirme ve konuşmalardan oluşan edebi sohbetleri sırasında telif hakları ve yarışma hakkında da detaylı bilgiler verdiler.

Öğrenciler ve öğretmenleri tarafından dikkatle izlenen programda okul müdürü Bakiye Karaman Korkmaz Hanımefendi de hazır bulundu.

Keyifli geçen program süresince okunan şiirleri zevkle dinleyen öğrenciler zaman zaman sahneye gelerek İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın eğlenceli sorularına da esprili cevaplar vererek ortamın samimiyetini arttırdılar. Bir buçuk saat süren programdan unutulmaz anılarla ayrılan yöneticilerimiz, beş yıldır Ankara’da devam eden slogan ve logo yarışmalarında en çok ödülü alan Yıldırım Beyazıt Kız Meslek Lisesinden başlattıkları proje tanıtımı ve edebi sohbetleri ellerinden geldiği kadar çok okulda kendileri ve üyelerince devam ettireceklerini açıkladılar.

www.ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1214         16 Mayıs 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 70278

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.