İLESAM-AKÇAĞ YAYINEVİ YARIŞMASI BİRİNCİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI (30 Mayıs 2015) “İLESAM ve AKÇAĞ YAYINEVİ TÜRK EDEBİYATINA 19 ESER KAZANDIRDI”

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM-AKÇAĞ YAYINEVİ YARIŞMASI BİRİNCİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
(30 Mayıs 2015)
“İLESAM TÜRK EDEBİYATINA 19 ESER KAZANDIRDI”

2014-2015 döneminin son İLESAM Cumartesi günü etkinliği, 30 Mayıs 2015 tarihinde İLESAM Kültür Evinde gerçekleştirilirken, Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, gelenekselleşen kültür ve sanat programı akışı içerisinde bir ödül törenine daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadı.

 


İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, İLESAM ve AKÇAĞ Yayınevi’nin ortaklaşa düzenlediği Roman ve Çocuk Edebiyatı (Hikâye ve Roman) 2014 Kitap Dosyası Yarışma sonucunu 7 Mart 2015 tarihinde Türk Tarih Kurumu Salonu’nda açıklamış ve ödül töreninin Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirileceğini söylemişti.

Bu çerçevede; Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve AKÇAĞ Yayınevinin Türk Edebiyatına yeni eserler ve yeni isimler kazandırmak, Türk Edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek amacıyla açmış oldukları yarışmanın ödül töreni İLESAM Genel Merkezinde yapıldı.

 


İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız “İLESAM 5 yıldır açmış olduğu bu yarışmalarla ‘Roman-Şiir-Hikâye ve İnceleme-Araştırma’ dallarında 19 kitabı Türk edebiyatına kazandırmış bulunuyor. Beş yıl boyunca bu yarışmada ve diğer faaliyetlerimizde İLESAM’a destek olan Akçağ Yayınevi sahibi ve İLESAM üyesi Ahmet Hikmet Ünalmış’a da teşekkür ediyorum.” dedi. Parmaksız, yarışmacıları kutlayarak plaketlerini ve para ödüllerini de kendilerine takdim etti.

 
 

 

Törene Antalya’dan katılan ve hikaye dalında birincilik alan Ayşe Bulut yaptığı kısa konuşmasında çocuklara olan sevgisini dile getirdi.

 


 

Roman dalında birincilik alan ve ödül törenine Kayseri’den katılan Mehmet Necati Demircan ise çocukluğunun dedesinin hüzünlü savaş hikayelerini dinleyerek geçtiğini, bu nedenle Balkan savaşlarını araştırdığını ve ortaya bu romanın çıktığını söyledi


Para ve plaket ödüllerinin yanı sıra birincilik alan bu eserler Akçağ Kitabevi tarafından kitap olarak basılacak.

 

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız küçük konuğunu kucağına alarak “Kelebek Ömrü” isimli şiirini seslendirdi.
Ödül töreni sona erdiğinde bu anlamlı gün yüreklerdeki ve anılardaki yerini çoktan almıştı bile . 


HABER METNİ: Sibel UNUR ÖZDEMİR
FOTOĞRAFLAR: Nur ERSEN
YAYINA HAZIRLAYAN: Nur ERSEN

 Okunma Sayısı : 920         02 Mayıs 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 825435

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.