ADANA TEMSİLCİMİZ REMZİ YILDIRIM’DAN YAZAR ÖĞRENCİ BULUŞMASI KİTAP OKUMA VE OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRME PROGRAMLARI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

ADANA TEMSİLCİMİZ REMZİ YILDIRIM’DAN

YAZAR ÖĞRENCİ BULUŞMASI 

KİTAP OKUMA VE

OKUMA ALIŞKANLIĞI EDİNDİRME PROGRAMLARI 

YÜREĞİR HAKKI POLAT ANADOLU İMAM-HATİP LİSESİ

Remzi Yıldırım, “Kitap Okuma ve Okuma Alışkanlığı Edindirme Projesi” kapsamında öğrencilerimizle buluştu. Soru-cevap yöntemiyle gerçekleşen söyleşi; öğrencilerin yoğun ilgi ve alakalarından dolayı, yazarı soru yağmuruna tutmalarına neden oldu. Remzi Yıldırım söyleşide; kitap, insan ve yazar üçgeni içerisinde okuma seferberliği başlatılarak geleceğe güvenle bakabileceğimiz bir gençliğin yetişmesi arzusunu dile getirdi. Bunun bir ideale dönüştürülüp bütün çaba ve gayretimizi bu yönde sürdürmemiz gerektiği, yazarımız tarafından vurgulandı. Söyleşi sonunda Araştırmacı-yazar Sayın Remzi Yıldırım kitaplarını imzaladı.

İMKB MESLEK TEKNİK ANADOLU LİSESİ

Türkiye İlim ve Edebiyat Sahipleri Birliği Adana Temsilcisi yazar Remzi Yıldırım, İMKB Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Okul kütüphanesinde gerçekleşen buluşmaya öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdi. Yazar Remzi Yıldırım, yazarlığın incelikleri hakkında deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Hayattaki zorluklar karşısında pes etmeyip mücadele etmenin sonunda başarılı olunduğunu ifade etti. Kitap okumanın önemi üzerinde duran yazar Remzi Yıldırım öğrencilere çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Konuşmasının ardından öğrencilerden gelen sorulara cevap veren yazar bu okulda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve karşısında ilgili öğrencilerin bulunmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

ÇOBANOĞLU TİCARET MESLEK LİSESİ

Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi eski mezunu Remzi Yıldırım öğrencilere yönelik Okuma Alışkanlığı ile ilgili seminer düzenledi. Seminere katılım ve ilgi yoğun olarak gerçekleşti. Seminer sonunda öğrenciler Remzi Yıldırım’a sorular yöneltti. Seminer öğrenciler açısından dikkat çekici izlenimler uyandırdı.

 Okunma Sayısı : 1467         21 Haziran 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 94418

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.