İLESAM KARAMAN TEMSİLCİLİĞİMİZ KARAMAN’DAKİ ŞAİRLERLE BERABER ÖLÜMÜNÜN 1. YILINDA RAHMETLİ ÜYEMİZ BEKİR SITKI ERDOĞAN’I ANDI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM KARAMAN TEMSİLCİLİĞİMİZ KARAMAN’DAKİ ŞAİRLERLE BERABER ÖLÜMÜNÜN 1.YILINDA RAHMETLİ ÜYEMİZ BEKİR SITKI ERDOĞAN’I ANDI

İLESAM Karaman Temsilciliğimiz ve Karaman’da bir grup şair ve yazar, ünlü şair Bekir Sıtkı Erdoğan’ı unutmayarak ölümünün 1. yılında mezarı başında andı.

Hamidiye Mahallesi’ndeki şehir mezarlığında bulunan ünlü şairin mezarı başında gerçekleşen anma törenine şairler ve yazarların dışında kimsenin katılmaması ise dikkatlerden kaçmadı. Anma programı öncesi bir konuşma yapan Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Meslek Birliği (İLESAM) Karaman Temsilcisi Hikmet Elitaş, "Türk edebiyatımızın önemli şahsiyetlerinden Bekir Sıtkı Erdoğan’ın mezarı başındayız. Şairimizi ebediyete göndereli bir yıl oldu. Biz de sivil toplum kuruluşları olarak ölümünün birinci yılında üstadı mezarı başında anmayı düşündük. Merhum 1926 yılında Karaman’da doğmuş ve son istirahatgahına yine memleketi Karaman’da çekilmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

ÜNLÜ ŞAİRİN “KARAMAN” İSİMLİ ŞİİRİ OKUNDU
 
Karamanlı Ünlü Şair Bekir Sıtkı Erdoğan’ın vefatının birinci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programında bir dönem Karaman Belediye Başkanlığı da yapan Ali Kantürk, 88 yaşında hayatını kaybeden ünlü şairin “Karaman” isimli şiirini okudu. Bazı yazarlar ise merhum şair hakkındaki düşüncelerini ve anılarını anlattı. Merhum Şair Bekir Sıtkı Erdoğan için düzenlenen anma programı okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından yapılan dua ile sona erdi.

 

 Okunma Sayısı : 1477         27 Ağustos 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 728684

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.