İLESAM DEV PROJESİYLE ARDAHAN'DA

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM DEV PROJESİYLE ARDAHAN'DA

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) ev sahipliğinde, Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) öncülüğünde ve Türk Tarih Kurumu (TTK)’nun katkıları ile “Uluslararası Çanakkale Ruhu ve Mehmet Akif Ersoy Sempozyumu” gerçekleştirildi.

ARÜ İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi (İBEF) Hoca Ahmet Yesevi Konferans Salonu’unda, 18-19 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenen sempozyumda ünlü edebiyatçılar, akademisyenler ve öğrenciler buluştu.

Sempozyum başlamadan önce Ardahan’a gelen akademisyenler, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ı makamında ziyaret ettiler. Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Ardahan Üniversitesi’nin kuruluşunda yaşanılan zorluklara rağmen direnerek ve çabalayarak büyük başarılara imza attıklarını söyledi. Ayrıca Rektör Prof. Dr. Korkmaz, Ardahan’ın tarihi ve turistlik değerlerine dikkat çekerek, bölgenin turizm potansiyeli açısından önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.


Ziyarette söz alan İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, daha önce fotoğraflarından tanıdığı ARÜ yerleşkesinin göründüğünden çok daha güzel ve muhteşem bir yer olduğunu ifade etti. Rektörlük makamındaki ziyarete katılan diğer akademisyenlerde Genel Başkan’la aynı fikirde olduklarını ve yerleşkeyi çok beğendiklerini belirterek yapılan bu organizasyondan oldukça memnun kaldıklarını dile getirdiler.


Sempozyuma katılmak için Ardahan’a gelen İLESAM üyeleri ve akademisyenler ARÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Levent Küçük rehberliğinde Ardahan merkezde bulunan tarihi ve açıdan öneme sahip Ardahan Kalesi, Yanık Camii ve Kongre Merkezi’ni gezdiler. Yrd. Doç. Dr. Küçük, gezilen tarihi mekânlar hakkında akademisyenlere çeşitli bilgiler verdi.


 Okunma Sayısı : 1580         19 Mart 2016

RESİM GALERİSİ

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 825661

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.