DÜNDEN BUGÜNE İLESAM…SON ALTI YILDA İLESAM’DA NELER YAPILDI? (2010-2016 Yılları Arası Faaliyetlerden Seçmeler)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

DÜNDEN BUGÜNE İLESAM…SON ALTI YILDA İLESAM’DA NELER YAPILDI? (2010-2016 Yılları Arası Faaliyetlerden Seçmeler)

DÜNDEN BUGÜNE İLESAM…SON ALTI YILDA İLESAM’DA NELER YAPILDI? 
(2010-2016 Yılları Arası Faaliyetlerden Seçmeler)
 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) “Telif Hakları ve Korsanla Yayınla” mücadelede başta Başkent olmak üzere şube ve temsilciliklerinin bulunduğu illerde ve hemen hemen neredeyse Türkiye’nin 81 vilayetinde emeğe sahip çıkarak üyelerinin sorunlarına çözüm, seslerine ses oluyor. Sanatsal, edebi ve kültürel faaliyetlerinin yanı sıra pek çok etkinliğe de yer veriyor bünyesinde.

Sesini duyurmak yapılan işin farkındalığındadır. İşte bu noktada İLESAM imza attığı çalışmalarında ve vermeye devam ettiği hizmetlerinde dinamik, aktif, üretici, yaratıcı, yapıcı ruhuyla farkındalığı yakalamaya devam ediyor…

İLESAM GENEL BAŞKANI MEHMET NURİ PARMAKSIZ

3 Ekim 2015 tarihinde Türk Tarih Kurumu Salonu’nda yaptığı konuşmasında duygu ve düşüncelerini bakın nasıl dile getirmiş:


“İLESAM bazı üyelerimizin zannettiği gibi şiir okuma yeri değildir. İLESAM bir devlet kuruluşudur. İLESAM bir sivil toplum örgütüdür. Resmi değildir, sivil de değildir; ikisinin arasında bir konumdadır. Önce bunun anlaşılması gerekir. İLESAM, 1986 yılında ilk yönetimini Bakanlar Kurulu’nun atadığı ve o günden bugüne idari ve mali açıdan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir Birlik’tir. Bakanlık müfettişlerince denetlenir. 70 ilde temsilcilikleri var. Valiliklerle bağlantıları var. 81 ilde yakalanan korsan yayının listesi bize gönderiliyor. 6 yıldır istikrarlı bir şekilde çalışan yönetimimizde sağlık nedeniyle sadece bir değişiklik yapılmıştır ki bu nokta oldukça önemlidir. Bir senede yetmiş defa bir araya geldik yönetim kurulu toplantılarıyla. Zamanımızdan, hobilerimizden vb. hususlardan feragat ettik. Hiçbir şey kolay değildir. İLESAM’ın başında olmak, bir devletin başında bulunmak, bir okul yönetmek hatta bir apartmanı bile yönetmek kısaca yönetici olmak kolay değildir. Sorumlu olduğunuz işle ilgili tüm mevzuata hâkim olmanız, kanunu, tüzüğü, yönetmeliği bilmeniz gereklidir. Bizler zamanımızla, emeğimizle İLESAM’a bağlıyız. İLESAM’ın çalışmaları yurt geneli ve yurt dışında da artarak devam etmekte. Altı yıldır uyumlu bir şekilde çalıştığımız yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber yine Mart 2016’da yönetime aday olacağız. Allah hayırlı ömürler versin hepimize. Kapımız tüm üyelerimize açık. Herkes sormak istediğini iletebilir; belgelerle bilgilendiririz.

İlk defa seçildiğimiz 2010 yılından bu yana İLESAM olarak yaptığımız çalışmalarımızda, faaliyetlerimizde sanata, kültüre ve sanatçıya hizmet etmeyi amaçladık. İLESAM’ı devraldığımızda bir önceki yönetim Genel Kurul’da ibra edilmemiş, yönetim maddi ve manevi zarara uğramıştı. Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Gerekli davaları açtık. Sonucu hukuka bıraktık. Tüm davaları kazandık. Yaklaşık 6 yıl süren dava sürecinde İLESAM’ın haklarını korurken, hem şahsım hem de diğer yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım asılsız iftira ve iddiaların ortasında kaldık. Pek çok kişi tarafından hakkımızda şikâyet dilekçeleri gönderildi, arkadaşlarım birkaç yerde şahsımsa 30’dan fazla yerde ifade vermek durumunda bırakıldık. Hakkımızda yapılan şikâyet ve asılsız iddiaların hepsi takipsizlikle sonuçlandı. Açtığımız ona yakın davayı İLESAM adına kazandık, İLESAM’ın maddi alacaklarını aldık, kurumumuzu yıpratmaya çalışanlara hukuk nezdinde cevabımızı verdik.

2016 yılı daha büyük projelere imza atacağımız bir yıl olacak diye düşünüyoruz.14.Genel Kurulumuz da Mart ayı içerisinde bu salonda olacak. Biz projelerimizi hazırlamaya devam ediyoruz, sizlerden yeniden yetkiyi alırsak her bir projemizi nihayetlendirip yeni projeler tasarlayacağız inşallah.”

SON ALTI YILDA İLESAM’DA NELER YAPILDI?

(2010-2016 Yılları Arası Faaliyetlerden Seçmeler)

İLESAM’IN 11. GENEL KURULU’NDA MEHMET NURİ PARMAKSIZ GÖREVE GELDİ…

2010 yılında yapılan İLESAM’ın 11. Genel Kurulu’nda göreve gelen İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız çalışmalarını başarıyla sürdürdü.
 görüntüleniyor

ANKARA KALE FESTİVALİNDEN İLESAM GEÇTİ…

İLESAM 04-06 Haziran 2010 tarihleri arasında yapılan 4.Ankara Kale festivaline katıldı.

İLESAM üyelerinden olan güfte yazarları,  bestekârlar ve ses sanatçıları izleyenleriyle buluştu. Kimler kimler yoktu ki bu buluşmada. Mehmet Nuri Parmaksız, İlter Yeşilay, Sevinç Atan, Nur Ersen, Sabiha Serin, Ferhat Sarmusak,  Ali Adanır, Güler Eroğlu, Nesrin Ersipahi, Sibel Unur Özdemir.  Önce Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan büyük bir buketle izleyenlerin kulakları musikiye doydu. Şarkıların güftelerinin şairleri tarafından okunmasının ardından ses sanatçıları tarafından seslendirilirken Kale’nin eteklerinden alkışlar göğe yükseldi.

Konser sonrası Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel TİRYAKİ Bey bizzat gelerek İLESAM’ı tebrik etti ve ağırlama zarafetinde bulundu.

İLESAM ilerleyen saatlerde tarihi Pirinç Han’da idi. Hanın kapısından içeri girdiğinde büyük bir kalabalıkla karşılaşan İLESAM üyeleri birbirinden güzel şiirlerini dinleyenleri için seslendirdiler. Dinleti öncesi İLESAM Başkanı Sayın Mehmet Nuri Parmaksız Ankaralılara Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği hakkında bilgiler verdi.

Nostaljik ve otantik çizgilerle bezeli Geleneksel Ankara Kale Festivalinde TSM konseri ve şiir dinletisiyle rüzgâr gibi esti geçti İLESAM.

ABİDİNPAŞA KÖŞKÜ ŞİİR DİNLETİSİ…(20 ŞUBAT 2011)

Ankaralı şairler 20 Şubat 2011 Pazar günü Ankara Kulübü Derneği’nin Genel Merkezi olan Abidinpaşa Köşkü’nde buluştu.  Programı Mehmet Nuri PARMAKSIZ ve İsmet Bora BİNATLI yönetti.
 görüntüleniyor

İLESAM KURULUŞUNUN 25.YILINI KUTLADI…

İLESAM kuruluşunun 25. yılını 28 Nisan 2011 perşembe günü Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonunda kutladı.

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL MERKEZ HANIMLAR KOMİSYONU TOPLANDI.

22 Nisan 2011 günü İLESAM genel Merkez Hanımlar Komisyonunu toplandı.

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL BAŞKANI MEHMET NURİ PARMAKSIZ ERZİNCAN’DA…

22 Nisan 2011 Cuma günü saat 11.00’de, Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Başöğretmen Salonu’nda verilen “Telif Hakları” konulu konferansa, Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız konuşmacı olarak katıldı.

 görüntüleniyor

İLESAM ÖDÜL YÖNERGESİ” YENİDEN DÜZENLENDİ…

İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla, İlim ve edebiyat alanında ülkemize ve insanlığa hizmet etmiş ve seçkin eserleriyle katkıda bulunmuş bilim ve edebiyat adamlarını teşvik etmek amacıyla “İLESAM Ödül Yönergesi” yeniden düzenlendi.

 görüntüleniyor

2011 İLESAM ÖDÜL TÖRENİ…

2011 İLESAM Ödül töreni 31 Mayıs 2012 Perşembe günü Altındağ Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezinde büyük bir katılımla gerçekleşti. 

“Marifet iltifata tabidir. İltifat edilmeyen meta zayidir.” ilkesinden hareketle yola çıkan Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği 5 ayrı kategoride 35 ödül dağıtmanın mutluluğunu yaşadı.

 görüntüleniyor 

50.000 YETİŞMİŞ KİRALIK AĞAÇ PROJESİ…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 6 Ocak 2012 Cuma günü, Tarım Federasyonu, Dünya Yaşlılık Derneği, Ekmek-Der, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği ve özel bir girişimci ile ortaklaşa hazırlanan 50.000 Yetişmiş Kiralık Ağaç Projesi ile doğa bilincini yerleştirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak ve gelirin bir kısmı engelli vatandaşlarımıza gidecek olan adınıza ayrılan ağacınızdan her yıl organik elmanızın kargo ile kapınıza gelerek çocuklarınıza güvenle yedirebileceğiniz bir sosyal sorumluluk projesine taraflar arasında imzalanan protokolle destek verdi.

 görüntüleniyor 

İLESAM, TOPRAK ANA GÜZİDE GÜLPINAR TARANOĞLU’NU ZİYARET ETTİ…

İLESAM Genel Başkanı Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Yönetim Kurulu Üyesi İlter Yeşilay ve Haysiyet Kurulu Başkanı İsmet Bora Binatlı, İLESAM üyesi Orhan Vergili, ve Emine Sönmez’le birlikte, 28 Ocak 2012 tarihinde 92 yaşına giren; yaşayan efsane, Toprak Ana Güzide Gülpınar Taranoğlu’nu ziyaret etti.

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU İLE GÖRÜŞTÜ…

TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu;  Yeni Anayasa Taslağı çalışmaları çerçevesinde Sivil Toplum Örgütleriyle yaptığı görüş alışverişleri kapsamında 1 Şubat 2012 Çarşamba günü saat: 14.30 da İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

 görüntüleniyor

İLESAM’A “SEKTÖRE KATKI SAĞLAYANLAR ÖDÜLÜ…

İLESAM’ın da desteklediği “I.Uluslararası Tarım-Gıda ve Gastronomi Kongresi” içinde 18 Şubat 2012 tarihinde yapılan “Ödül Töreninde” ülke tarımına verilen desteklerden ötürü, İLESAM’a da verilen “Sektöre Katkı Sağlayanlar Ödülü”nü İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu adına aldı.

 görüntüleniyor
12 OLAĞAN GENEL KURULU, 31 MART 2012 CUMARTESİ GÜNÜ TÜRK TARİH KURUMU TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Meslek Birliğinin 12. Olağan Genel Kurulu, 31 Mart 2012 Cumartesi günü Türk Tarih Kurumu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Mehmet Nuri PARMAKSIZ’ın listesi (Mavi Liste), 302 delegenin oylarından 285’ini alarak sandıktan galip çıktı.

 görüntüleniyor

İLESAM İLE TGRT A.Ş. (TGRT HABER TV VE TGRT RADYO ) KANAL 7 ARASINDA YAYIN İZNİ İMZALANDI…

1 Ocak 2011 tarihinden 31 Aralık 2011 tarihine kadar geçerli olmak üzere İLESAM ile TGRT A.Ş. (TGRT Haber Tv ve TGRT Radyo ) KANAL 7 arasında  imzalanan yayın izni sözleşmesi kapsamında kanalların gönderdiği listeye göre üyelere telif ödemesi yapılmaya başlandı.

 görüntüleniyor 

KADINLAR, KADINLARI ANLATTI…(23.02.2012)

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM)  kadınlarımıza haklarını öğretmek, onları bilinçlendirmek ve eserlerine sahip çıkmalarına yardımcı olmak amacı ile yola çıkarak çeşitli etkinlikler düzenlemeyi görev edinmiştir. 

Bu etkinliklerden birisi DTCF Muzaffer Göker Konferans Salonunda 23 Şubat 2012 tarihinde yapıldı. İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Kadın Komisyonu Başkanı İlter Yeşilay’ın öncülüğünde düzenlenen sempozyumun konusu “Türk Şiirinde Kadın Şairlere Bakış” idi.

Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinden Doç. Dr. Nihayet Aslan’ın oturum başkanlığını üstlendiği sempozyuma Başkent Üniversitesinden Doç. Dr. Nesrin Tağızade Karaca, Hacettepe Üniversitesinden Doç. Dr. Gülay Mirzaoğlu Sıvacı, Gaziantep Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Behiye Köksel, Tunceli Üniversitesinden Yrd. Doç Dr.Türkan Yeşilyurt, Gazi Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Ayfer Yılmaz konuşmacı olarak katılan isimler arasındaydı.

 görüntüleniyor

İLESAM “GENÇ BÜYÜKLER ŞİİR ve MÜZİK DİNLETİSİ”

09 Mart 2012 tarihinde Dünya Kadınlar Günü ve Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen Genç Büyükler Şiir ve Müzik Dinletisi” görkemli geçti. Organizasyonunu İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve Dünya Yaşlılık Derneğinin üstlendiği etkinlik A-City AVM Salonunda yapıldı.

 görüntüleniyor

İLESAM, 7. ANKARA KİTAP FUARINDA…

Eylül Fuarcılık ve Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Merkezi tarafından Atatürk Kültür Merkezinde açılan 7. Ankara Kitap Fuarına İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği de katıldı.(22 Mart 2013- 31 Mart 2013)

 görüntüleniyor

İLESAM, BEYPAZARI’NDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU…

İLESAM, Beypazarı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beypazarı Belediye Başkanlığı işbirliği ile 30 şair-yazar ve sanatçı 9 Mayıs 2012 Çarşamba günü Beypazarı’ndaki İlköğretim ve Ortaöğretim Okulları’nda öğrencilerle bir araya geldi.

 görüntüleniyor

İLESAM, SİMAV’DA…

10–11–12–13 Mayıs tarihlerinde İLESAM ve Simav Belediyesi işbirliğinde 30 şair ve yazar 17. Simav Şairler Şölenine katıldı.

 görüntüleniyor

İLESAM, FACEBOOK’DA…

İLESAM, teknolojiyi takip ederek facebook sayfasında yer aldı. (2012)

  görüntüleniyor

2012 İLESAM ÖDÜL TÖRENİ

2012 İLESAM Ödül töreni 31 Mayıs 2013 Cuma günü Mili Kütüphane Toplantı Salonu’nda yapıldı.

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL BAŞKANI MEHMET NURİ PARMAKSIZ TOKAT PLEVNE LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE...

21 Aralık 2012 tarihinde İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ Tokat Plevne Lisesi öğrencilerine “Telif Hakları ve Korsanla Mücadele” konusunda seminer verdi.

 görüntüleniyor 

MEHMET NURİ PARMAKSIZ ERZİNCAN’DA…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ Erzincan’da Telif Hakları konusunda bir konferans verdi. ( 23 Nisan 2013)

 görüntüleniyor

MISRALARINA KADIN ELİ DEĞMİŞ BİR PROGRAM

“HER AİLE BİR ŞİİR” (04.06.2013)

Türkiye İlim ve Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM)-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan "Her Aile Bir Şiir” temalı programda özellikle kadın şairler ve yazarların kendi alanlarında sanatsal üretimlerini teşvik etme, yükseltme ve Ülkemiz edebiyatında kadın eli değmiş eserlerin çoğalması ile üretilen eserlerin tanıtılması, çeşitli platformlarda özgürce ifade edilebilmesi ve ileriye götürülebilmesi konusunda çekilen sıkıntıların dile geldiği, huzur, mutluluk, sevgi, anne, çocuk, temalı şiirlerin musikiyle bütünleştiği, yüreklerde taht kurduğu, dostlukların pekiştirildiği, duygusal anların yaşandığı ve toplumu bir arada tutan en önemli şeyin “aile olmanın” altı çizilerek bayan şairlerin ve ailelerinin yanında olacağı vurgulandı.

04 Haziran 2013 Salı günü Mili Kütüphane Toplantı Salonunda gerçekleşen programın sunumunu Kültür Bakanlığı sanatçılarından Necmettin Akben üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın açılış konuşması ile devam etti.

 görüntüleniyor

İLESAM ANTALYA TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI…

İLESAM Antalya Temsilciliği, Genel Başkan Mehmet Nuri Parmaksız’ın katılımlarıyla

20 Ağustos 2013 Salı günü saat 17.30’da açıldı.

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL BAŞKANI MEHMET NURİ PARMAKSIZ DURU TV’DE…

DURU TV’de yayınlanan “Kahve Altı” programında İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız “İLESAM ve Telif Hakları” ile ilgili bir konuşma yaptı. (20 Eylül 2013)

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL BAŞKANI MEHMET NURİ PARMAKSIZ ELAZIĞ’DA…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız 4 Ekim 2013 Cuma günü saat 10’da Elazığ Fırat Üniversitesi’nde “Telif Hakları ve Korsanla Mücadele Konulu” bir konferans verdi.

 görüntüleniyor

“HAK, HUKUK VE ADALET” KONULU ŞİİR YARIŞMASI…

İLESAM-Ankara Hukuk Fakültesi Mezunları Derneği ve Türk Hukuk Enstitüsü “Hak, Hukuk ve Adalet” konulu şiir yarışması düzenledi.

 görüntüleniyor

İLESAM 8. ANKARA KİTAP FUARINDA…

İLESAM 8. Ankara Kitap Fuarında Stand açtı. İLESAM üyesi yazar ve şairler imza günleri düzenlediler.

 görüntüleniyor 

İLESAM “AHİ EVRAN VE AHİLİK” KONULU, ÖDÜLLÜ, ULUSLARARASI SENARYO ve TİYATRO YARIŞMASI DÜZENLEDİ…

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği), Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü, T.C. Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, T.C. Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ve Şekerbank “AHİ EVRAN VE AHİLİK” Konulu, Ödüllü, Uluslararası Senaryo ve Tiyatro Yarışması düzenledi.

 görüntüleniyor

İLESAM 13. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI…(26.04.2014)

İki dönemdir Mehmet Nuri Parmaksız başkanlığında hizmetlerini yürüten yönetim yeni dönemde de görev başında…

Türkiye İlim Edebiyat Eserleri Sahipleri Meslek Birliğinin Genel Merkez Yönetim Kurulu, tüzük gereğince 2 yılda bir yapılması gereken 13. Olağan Genel Kurul toplantısı 26 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 10.00’da Türk Tarih Kurumu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL BAŞKANI KANAL 5 TV’DE İLESAM’I VE 5846 SAYILI FSEK’İ ANLATTI…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, KANAL 5 TV’de İLESAM ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili yasayı anlattı.

 görüntüleniyor

ADANA KÜLTÜR SANAT VE EDEBİYAT FESTİVALİ’NDE GENEL BAŞKAN MEHMET NURİ PARMAKSIZ İLESAM’I VE TÜRKÇEMİZİ ANLATTI…

İLESAM Genel Başkan Mehmet Nuri Parmaksız, 01 Kültür Sanat ve Edebiyat Festivali kapsamında Adana’ya gitti. Parmaksız, program öncesi Adana da bir dizi görüşmelerde bulundu.

 görüntüleniyor

GENÇ YAZARLAR İLESAM’I TANIDI ve TELİF HAKLARI KONUSUNDA BİLGİLENDİ…

(06.06.2014)

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız Samanyolu Yazarlık Okulu’nda genç yazarlara telif haklarının püf noktalarını anlattı.

 görüntüleniyor

RADYO KARADENİZ FM’DE İLESAM KONUŞULDU…

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız 05 Eylül 2014 tarihinde Radyo Karadeniz FM’in  (88.6)   konuğu oldu. İLESAM Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu programda Parmaksız İLESAM’ı, Telif Haklarını ve Korsan Yayının zararlarını anlattı.

 görüntüleniyor

İLESAM HİZMET PLAKETLERİ SAHİPLERİNİ BULDU…(25 EKİM 2014)

İLESAM hizmet plaketleri sahiplerini buldu.

 görüntüleniyor

İLESAM’DAN KARAMAN’DA TELİF HAKKI KONFERANSLARI…

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Genel Merkezi ve İLESAM Karaman Temsilciliği işbirliği ile 28 Kasım 2014 Cuma günü Genel Başkan Mehmet Nuri PARMAKSIZ tarafından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde ve Belediye Salonu’nda İLESAM’ı tanıtıcı ve telif hakları konulu iki konferans verildi.

 görüntüleniyor

İLESAM GENEL BAŞKANI MEHMET NURİ PARMAKSIZ GAZİANTEP’TE…

İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ İLESAM Gaziantep Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu’na katılmak için 6-7 Aralık 2014 tarihlerinde Gaziantep’te oldu. İLESAM Gaziantep Şubesi’nin Olağan Genel Kurulu 06 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 17’de Türk Ocağı Salonu’nda yapıldı.

 görüntüleniyor

AKYURT’TA TELİF HAKKI VE KORSANLA MÜCADELE SEMİNERİ…

5 Aralık 2014 Cuma günü saat 13.30’da Akyurt Belediyesi Necip Fazıl Salonu’nda Akyurtlu öğrencilere Esere Saygılı, Korsana Karşıyız-4 adlı Slogan ve Logo Yarışmasını, Telif Hakları ve Korsan’ın zararları konusunda İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Yönetim Kurulu üyesi Cemal Tuzcuoğulları tarafından seminer verildi.

 görüntüleniyor 

İLESAM GENEL BAŞKAN YADIMCISI İLTER YEŞİLAY KAZAKİSTAN’DA İDİ…

Kazakistan Yazarlar Birliğinin 80. Kuruluş yıldönümü kutlamaları dolayısıyla İLESAM Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay yapılacak etkinliklere katıldı.

 görüntüleniyor 

BİR İLESAM PROJESİ “ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ” ULUSAL SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI…

İLESAM, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı -T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirdiği “ESERE SAYGILI, KORSANA KARŞIYIZ” Ulusal Slogan ve Logo Yarışması’nı tüm ortaokul/lise öğrencileri için başlatarak bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. İLESAM bu projesiyle;  eser kavramını öğrencilere öğretmek ve halkımızı özellikle Ortaokul ve Lise öğrencileriyle beraber Eğitim-Öğretim çalışanlarını  5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri kanuna göre her türlü korsana karşı bilinçlendirmeyi amaçladı. 2012 yılında hayata geçirilen bu projeyle çocuklarımızda korsan yayın bilinci uyandırılmaya çalışılmıştır. Bu sosyal sorumluluk projesi beş yıldır devam etmektedir.  Yarışmalarda dereceye giren logo ve sloganlar kitaplaştırılarak okullara hediye edilmektedir.

 görüntüleniyor

İLESAM’DAN BİR İLK “İLESAM MARŞI YARIŞMASI”

1986 yılından bu yana artan bir heves ve başarıyla gittikçe büyüyerek ülke çapında (yurt geneli ve yurt dışında) çalışmalarını sürdüren İLESAM,  2016 yılında 30. Kuruluş yıldönümünü kutlayacaktır. Meslek Birliğimizin adını ve anlamını yarınlara taşıyacak bir marşa sahip olması Yönetim Kurulumuzca kararlaştırılmış ve sadece İLESAM üyelerinin katılabileceği  “İLESAM Marşı Yarışması” projesi hayata geçirilmiştir.

 görüntüleniyor