İLESAM MARŞI GÜFTE YARIŞMASI

 / ETKİNLİKLERİMİZ

 İLESAM MARŞI GÜFTE YARIŞMASI 

İLESAM MARŞI GÜFTE YARIŞMASI 

Değerli İLESAM Üyeleri;

2016 yılında 30. Kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan meslek birliğimiz Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla, İLESAM’ın adını ve anlamını yarınlara taşıyacak bir marşa sahip olması kararlaştırılmıştır.

1986 yılından bu yana artan bir heves ve başarıyla gittikçe büyüyerek ülke çapında geniş bir ağa sahip olan İLESAM’ın çalışmaları yurt geneli ve yurt dışında da artarak devam etmektedir.

Kuruluş amacı ilim ve edebiyat eseri üreten kişi ve sanatçıların telif haklarını korumak olan İLESAM’ın üyeleriyle olan bağlarını karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde geliştirdiği bir gerçektir.

Geçmişten geleceğe sağlam adımlarla kararlı bir şekilde yürüyen İLESAM ailesi 30 yıldır el ele ve gönül gönüle aynı duygu ve sevgi çerçevesinde geleceğe bakmaktadır.

Telif hakları bilincinin nesillere doğru ve anlaşılabilir şekilde anlatılmasının yanı sıra bünyesinde bulunan üyelerinin başarılarıyla her zaman gurur duyan meslek birliğimiz üyelerinin katılımıyla hayata geçirdiği bütün sanat ve bilimsel çalışmalarıyla da göz doldurmaktadır.  Düzenlediği yarışmalar, etkinlikler ve geniş çaplı organizasyonlarla da çeşitli alanlarda başarılı çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Adı ve kapsamı böylesine büyüyen kurumumuzun katıldığı ve düzenlediği bütün programlarda kendisini, hedeflerini ve amacını  özde en iyi şekilde anlatacak bir marşa sahip olması elzem görülmektedir.

Bu nedenle kumrumuzun bünyesinde bulunan şairlerimizin katılımıyla yapılacak İLESAM marşı yarışmasını kazanacak güfte ülkemizin ünlü bir bestecisi tarafından çok sesli olarak bestelenecektir.

Duyulduğu her yerde İLESAM’ın gururu olacak bu marşın sözlerini yazan şairimiz gelecek yıllarda Türkiye’nin en büyük ve istikrarlı meslek birliği haline gelecek kurumumuzun marşını yazmanın haklı ve kalıcı gururunu yaşayacaktır.

İLESAM MARŞI GÜFTE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1.      Yarışmaya sadece İLESAM üyesi şairler katılabilir.