İLESAM’ın 74. Çınaraltı’nda Cevdet Paşa ve Osmanlı’da Eğitim Konuşulacak…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

 İLESAM’ın 74. Çınaraltı’nda Cevdet Paşa ve Osmanlı’da Eğitim Konuşulacak…

24 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 16.00’de

İLESAM’ın 74. Çınaraltı’nda Cevdet Paşa ve Osmanlı’da Eğitim Konuşulacak…

 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği İLESAM İstanbul Şubesi,74. Çınaraltı Sohbetleri’nde Doç.Dr. Mustafa GÜNDÜZ; “Ahmed Cevdet Paşa ve 19. Yüzyıl Osmanlı Toplumunda Eğitim ve Bilim” hakkında konuşacak.Toplantı 24 Ekim 2015-Cumartesi günü saat 16.00’da başlayacak.

 

Doç. Dr. Mustafa GÜNDÜZ, Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, EPÖ, Eğitimin Tarihi ve Sosyal Temelleri Programında Yüksek Lisans yaptı (2001) ve aynı bölümde doktora derecesi aldı (2005). 2006-2011 arasında Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görev yaptı. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünde Eğitim Tarihi doçenti olarak görev yapmaktadır. Telif eserleriII. Meşrutiyet’in Klasik Paradigmaları, Osmanlı Mirası Cumhuriyet’in İnşası,  Bir Eğitimci Olarak Ahmed Cevdet Paşa, Osmanlı Eğitim Mirası-Klasik ve Modern Dönem Üzerin Makaleler ve Komşuluk Kültürü başlıklarını taşımaktadır. Yine GÜNDÜZ; İçtihad’ınİçtihad’ı- Doktor Abdullah Cevdet’ten Seçme Yazılar, Bir Abdülhamid Müdafaanâmesi, 31 Mart Olayına Popüler Bir Yorum, Eğitimci Bir Jön Türk Lider-Ahmed Rıza Bey ve Vazife ve Mes’uliyet Eserleri ile Mustafa Satı Bey ve Fenn-i Terbiye isimli eserleri de yayına hazırlamıştır. 

 

İLESAM İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Süleyman DOĞAN’ın yöneteceği ve Doç.Dr. Mustafa GÜNDÜZ’ün; “Ahmed Cevdet Paşa ve 19. Yüzyıl Osmanlı Toplumunda Eğitim ve Bilim”  başlıklı 74. Çınaraltı Sohbeti’nin 24 Ekim 2015 Cumartesi günü saat 16.00’de  Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı’nda (Molla Gürani Mah. Millet Cad. Aras Han No:4 Kat:2,Fatih-İSTANBUL Yusufpaşa otobüs durakları, Simit Sarayının üstü) başlayacağı ve katılımın serbest olduğu bildirildi.

 Okunma Sayısı : 1732         22 Ekim 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 102290

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.