İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (4 MAYIS 2016)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER

(4 MAYIS 2016)


İLESAM GENEL BAŞKANI MEHMET NURİ PARMAKSIZ

 29.04.2016 TARİHİNDE ERZURUM’DA İDİ

İLESAM ERZURUM’DA 2. ULUSAL SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI İÇİN SEMİNER VERDİ 

ESERE SAYGILI KORSANA KARŞIYIZ 2. ULUSAL SLOGAN VE LOGO YARIŞMASI”  kapsamında Nisan ayı içinde ki son seminerini Erzurum’da gerçekleştirdi.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız Pazaryolu 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu ve Hasan Basri Demirbağ Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde idi. 

İLESAM’ın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Türkiye’deki bütün ortaokul ve lise öğrencileri için açtığı Esere Saygılı Korsana Karşıyız 2. Ulusal Slogan ve Logo Yarışması kapsamında 7 coğrafi bölgemizde bir ilde verilecek seminer programı Doğu Anadolu Bölgesinde yapıldı.

Ortaokul ve lise öğrencileri, öğretmenler ve idarecilerin katılımıyla gerçekleşen seminerde hem yarışma tanıtıldı, hem telif hakları hem de korsanla mücadeleden bahsedildi.

Seminer programı içinde öğrencilere birer yarışma dosyası, birer “Korsana Karşıyız” rozeti, tanıtım broşürleri ve Esere Saygılı Korsana Karşıyız hikâye kitabı hediye edildi.


MAHİR ÜNAT’IN İMZA GÜNÜ COŞKULU GEÇTİ…

16.04.2016 

İLESAM üyelerinden Mahir Ünat'ın (Tarsuslu Pele) “Hasretin Yükü Sevda Kervanı” adlı kitabının imza günü 16 Nisan 2016 tarihinde 17.00-20.00 saatleri arasında Tarsuslular Derneği’nde (TADER) gerçekleştirildi.

Şiire sevdalı dostlarını yanında görmekten mutluluk duyan Mahir Ünat duygulu anlar yaşadı.

Etkinlik içerisinde birbirinden değerli şairler farklı konulardaki şiirlere ses olurken Mahir Ünat'ın yorumundan da şiirler dinleme şansını yakaladılar.

Değerli Şair Mahir Ünat'ın “Hasretin Yükü Sevda Kervanı" isimli şiir kitabının hayırlı, uğurlu, bol okurlu olmasını ve daha nice eserlere imza atmasını diliyoruz.


     ÜYEMİZ  EĞİTİMCİ ŞAİR  YAZAR HARİKA UFUK

     Üyemiz Eğitimci şair yazar Harika Ufuk Aydın Valiliğinin katkılarıyla Aydın Yazarlar ve Şairler Derneğinin Türkiye çapında düzenlediği Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Görevlilerinin değerlendirdiği “Adnan Menderes”  konulu şiir yarışmasında “Adnan Menderes” şiiriyle 2 Nisan 2016’da mansiyon kazandı.

        TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Osmaniye Şiirler ve Yazarlar Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Osmaniye 19. Ekmek Ödüllü Şiir Yarışmasında 29 Nisan 2016’da 223 eser içinde “Bir Yağmur Damlası” adlı şiiriyle Süleyman Yurtsever Ödülünü kazandı.

          Türkiye Sevdası isimli projeye kaynak oluşturmak için Türkiye genelinde geleneksel olarak tertiplenen 19. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması'nda "Mersin Güzellemesi" isimli eseriyle 2 Mayıs 2016 tarihinde Türkiye birincisi oldu.


ÜYEMİZ ALP ARPAD’IN KONSER DAVETİ
6 MAYIS 2016

"Müzik yaşamımda çok önemli iki Türk Sanat Müziği Eseri, iki Kurdîlîhicâzkâr şarkım vardır ki hepimizin ortağıdır...Denilir ki bestekârının en iyi bestesidir Ben de o muhteşem Kurdilîhicâzkârımı; 6 Mayıs 2016 Cuma akşamı saat 19.15 te, Sıhhıye’de, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi, Tarihi Farâbi Salonu’nda,yorumlamaya çalışacağım" diyen Alp Arpad; siz değerli dostları ile birlikte olmaktan mutluluk duyacağını belirtti.

ERGÜN VEREN ÇORUM'DA MİZAHI ANLATTI.

İLESAM Federasyon Temsilcilerinden Ergün VEREN Hitit Üniversitesi tarafından 28-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Çorum'da düzenlenen "Bütün Yönleriyle Çorum Sempozyumu" na katıldı. Sempozyumda "Çorumlular Mizahı Nasıl Kullanıyorlar?" başlıklı bir bildiri sunan VEREN, Çorum köy seyirlik oyunlarını mizah kuram ve kavramları bağlamında irdelediği konuşmasının sonunda "Çorumlular köy seyirlik oyunları bağlamında mizahı, eğlenmek ve hoş vakit geçirmek için; aykırılıklar temelinde, üstünlüğe dayalı saldırganlık figürleriyle oluşturdukları hareket komiği ağırlıklı komediler biçiminde kullanmaktadırlar" dedi.


TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Faks

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-Posta

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 875         04 Mayıs 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 789801

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.