İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER (18 MAYIS 2016)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM ve İLESAM ÜYELERİNDEN HABERLER

(18 MAYIS 2016)

  

TÜRK DÜNYASI KONSERLER DİZİSİNİN 2016 YILI PROGRAMI HOYRATTAN-ŞARKIYA ADIYLA KERKÜK’TE ve ANKARA'DA YAPILACAK...

16 Mayıs 2016 Pazartesi günü İLESAM Genel Merkezi’nde Irak Edebiyatçılar ve Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Türmen Kültür Bürosu Başkanı Fevzi Ekrem Terzi ve İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız'ın karşılıklı imzaladığı İş Birliği anlaşmasına göre 2016 yılında Türk Dünyası Konser Dizisi Hoyrattan Şarkıya ismiyle Ekim ayında Kerkük’te, Kasım ayında Ankara’da yapılacak.

Hoyrattan-Şarkıya konserlerinde bestelenecek 6 şiiri İLESAM, sadece İLESAM’a üye olan şairlerin katılacağı bir yarışmayla belirleyecek. İmzalanan protokol gereği projenin koordinatörlüğünü iki birliği de üye olan İLESAM üyesi Dr. Şemsettin Küzeci yapacaktır. Hoyrattan-Şarkıya projesi içinde Kerkük’ten gelecek şiirleri besteleyecek bestekârları ise İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu seçecektir. Yarışma şartnamesinin duyurusu bir kaç gün içinde İLESAM’ın web sitesi www.ilesam.org.tr’den ilân edilecektir.
İLESAM camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.


Üyelerimizden Erdal Ercin'in İmza Günleri

30 Nisan – 1 Mayıs 2016 tarihlerinde Eskişehir Kitap Fuarında,

13 Mayıs 2016 tarihinde Malatya Kitap Fuarında,

15 Mayıs 2016 tarihinde Kocaeli Kitap Fuarında 44 Yayınları standlarında, “Yüreğimin Sancısı, Eski Hikâye ve Gene Leylâ” adlı şiir kitaplarını imzaladı.

Mayıs 2016 içinde;

Osmaniye Ozanlar Şairler Yazarlar Derneği tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Ekmek Ödüllü Şiir Yarışmasında “Zül Devri” adlı şiiriyle üçüncülük,

Adıyaman Belediyesi ve TYB Adıyaman Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Fırat Şiir Akşamları Şiir Yarışmasında “Aşk” adlı şiiriyle üçüncülük Ödülü aldı.

Üyemizin, “Çerçi İle Hancı. (Ya Da Kafiyenin Sitemkar Raksı.) adlı şiiri, Amasya Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Ulusal Mihri Hatun Şiir Yarışmasında “Albümde Yer Almayı Hak Eden” altı eser arasında yer aldı.

Not: Adı geçen şiirler “Erdal Ercin” facebook sayfasında görülebilir.

 

Alanya’dan Üyemiz Şair  Abdülkadir

Güler’e  Kaygusuz  Abdal Şiir Ödülü

Eğitimci yazar ve şair üyemiz Abdülkadir Güler bu güne kadar 25 kitaba imza attı. Sanat ve kültür çalışmalarından dolayı birçok ödüller aldı ve 2008 yılında Söke’nin Kültür Elçisi seçildi. Bu kez de Antalya / Alanya’da 7 yıldan bu yana şair, eğitimci yazar Arslan Bayır tarafından yayımlanan Güncel Sanat Dergisinin hazırladığı Kaygusuz  Abdal şiir  ve öykü yarışmasında “NAR ÇİÇEĞİ KAN KIRMIZI” adını taşıyan şiiriyle Kaygusuz Abdal şiir ödülüne  layık görüldü. Yazarımız Abdülkadir Güler 06.05 2016 günü Alanya’da yapılan bir şiir etkinliğinde bulunmuş şiirini okuduktan sonra ödüllünü almıştır.

Üyemiz Halil Atılgan

Hamoy Yönetimi Tarafından Ödüle Layık Görüldü

Üyemiz Halil Atılgan 2016 yılında halk bilimi dalında yaptığı çalışmalardan dolayı Hamoy Yönetim Kurulu tarafından Ödüle layık görüldü. Atılgan böyle bir günde dostlarıyla birlikte olmanın  mutluluğunu ifade ederek Hamoy yönetim Kuruluna Teşekkürlerini bildirdi.

Üyemiz Şair Hüseyin Üstüntaş’ın İmza Günü

Polatlı Belediyesi ve Polatlı Kent Konseyinin birlikte düzenledikleri Polatlılı Şairler şiir dinletisi 12/05/2016 Perşembe günü 13 Eylül Kültür Merkezinde düzenlendi. Gecede üyemiz Şair Hüseyin Üstüntaş " Düşer" isimli şiirini okuyarak Göz Eskicisi isimli şiir kitabını okurlarıyla buluşturarak  imza günü düzenledi.  
Geceye Polatlı'da bulunan 20 şair katıldı. Ayrıca geceye katılan şairlerin  üç şiirinin bulunduğu Polatlılı Şairler Antolojisi geceye katılanlara hediye edildi.
Üyemiz Hüseyin ÜSTÜNTAŞ'ın Gelseydin şiiri Türk Halk Müziği olarak bestelenerek dinleyicilerle  buluştu.


TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Faks

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-Posta

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 875         18 Mayıs 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 237452

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.