İLESAM’IN TÜRKSOY ZİYARETİ ve AZERBAYCAN ANKARA BÜYÜKLEÇİLİĞİ RESEPSİYONU

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM’IN TÜRKSOY ZİYARETİ ve AZERBAYCAN
ANKARA BÜYÜKLEÇİLİĞİ RESEPSİYONU
 

 görüntüleniyor 

İLESAM'ın Türk Dünyasına açılma politikaları ve edebiyat kültür projeleri çerçevesinde yaptığı çalışmalardan olan Azerbaycan Yazarlar Birliği ile karşılıklı kitap çevirisi ve tanıtımı projesi meyvelerini verdi.


Azerbaycan'ın ünlü yazarı Anar'ın Yaşama Hakkı ve genç kalemlerinden Pervin Nureliyeva'nın Sevdim Seni isimli kitaplarının Türk Tarih Kurumundaki tanıtım ve imza gününden sonra program çerçevesinde ziyaretler devam etti.

 

İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız ve Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay eşliğinde TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Purtaş'la makamında yapılan görüşmelerde karşılıklı iyi niyet ve fikir alışverişlerinden sonra geleceğe dair birlikte yapılacak bazı projelerin de ilk taslakları görüşüldü.

 

TÜRKSOY'daki resim sergisi açılışına da katılan grup daha sonra Azerbaycan'da 28 Mayıs 1918'de ilan edilen cumhuriyetin 98. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen ve Azerbaycan Büyükelçiliğinde düzenlenen resepsiyona katıldı.Resepsiyon içinde İLESAM Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız İLESAM’ın Türk Dünyası ve edebiyat projelerini konusunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu bilgilendirdi.

 görüntüleniyor

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Faks

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-Posta

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 1152         28 Mayıs 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 98536

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.