İLESAM AZERBAYCAN TEMSİLCİLİĞİ ve AZERBAYCAN İLE İLGİLİ PROJELER…

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM AZERBAYCAN TEMSİLCİLİĞİ ve AZERBAYCAN İLE İLGİLİ PROJELER…


 

İLESAM AZERBAYCAN TEMSİLCİLİĞİ ve AZERBAYCAN İLE İLGİLİ PROJELER… 

Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM Azerbaycan Temsilciliği ile ve www.ilesam.az web sitesinin açılışı, VII. The First Ödülleri merasimi, Bakü Devlet Flarmoniyası'ndaki Kardeşlik Kültürü programı ve bir dizi görüşmeler yapmak üzere 17-20 Ekim 2016 tarihleri arasında Bakü’deydi. 

 HOŞGELDİN www.ilesam.az

 17 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 18:00'de New Bakü Otelde www.ilesam.az sitesinin açılışında konuşan Genel Başkanımız, "ilesam.az sitesinin hem kardeşlik bağlarımızı güçlendireceğini hem de iki ülkenin ilim ve edebiyat eseri sahiplerini zaman içinde birbirine tanıtacağını" söyledi. Açılış programı içinde İLESAM Azerbaycan Temsilcimiz Xeyal Rza'ya ayrıca teşekkür eden Başkanımız, Xeyal Rza'nın zaman içinde büyük projelere imza atacağını inancının tam olduğunu" söyledi. Program içinde İLESAM'a yeni üye olan Azerbaycanlı ilim ve edebiyat eseri sahiplerine üye kimlikleri verildi.

 www.ilesam.az


  

Bakü’ye gidişinin özde İLESAM Azerbaycan Temsilciliği ile ve www.ilesam.az web sitesinin açılışı ile ilgili olduğunu söyleyen Genel Başkanımız, sonraki günler içinde Azerbaycan Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti ve basın müşaviri Hamit Karadeniz ile görüştü. Daha sonra Azerbaycan'ın hem tanınmış hem de şair-yazar milletvekili Ganira Paşayeva ile bir yemekte biraraya gelen Başkanımız önümüzdeki aylar içinde ortak faaliyetler yapma kararı aldı.18 Ekim 2016 akşamı saat 19'da VII. The First Ödülleri merasiminde ödül alan Genel Başkanımız burada yaptığı konuşmada, yeni açılan www.ilesam.az web sitemizin öneminden ve gelecekte İLESAM olarak yapacağımız projelerden bahsetti ve "İLESAM Azerbaycan Temsilciliğinin bizim için çok önemli olduğunu birkaç ay içinde Azerbaycan'daki üye sayımızın 100'ü aşacağını, www.ilesam.az web sitemizle İLESAM'ın Azerbaycan'da daha tanınır olacağını, önümüzdeki zaman içinde İLESAM tarafından Türk Dünyası ile ilgili farklı projelerin hayata geçirileceğini” söyledi.

 

İLESAM Azerbaycan Temsilcimiz Xeyal Rza ile birlikte 19 Ekim 2016 saat 11'de Bakü'deki 
Yunus Emre Enstitüsü'nü ziyaret eden Başkanımız, önümüzdeki aylar içinde 
İLESAM-Yunus Emre Enstitüsü ortaklığında projelere imza atılacağı müjdesini de verdi.