İLESAM CUMARTESİ SOHBETLERİ ve ŞİİR DİNLETİSİ (29 Ekim 2016)

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM CUMARTESİ SOHBETLERİ ve

ŞİİR DİNLETİSİ

(29 Ekim 2016)“İLESAM KÜLTÜR EVİNDE CUMHURİYET COŞKUSU” 

Edebiyatın, sanatın, kültürün ve aktüel konuların konuşulduğu, şiirlerin okunduğu etkinliklerine devam eden İLESAM’da 29 Ekim 2016 tarihinde ‘Cumhuriyet’ coşkusu yaşandı.

Program, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.


Parmaksız, İLESAM Dergisi’nin ikinci sayısının hazırlıklarına başlandığını ve üçüncü sayının dosya konusunun da belirlendiğini söyledi. Cumhuriyet hakkındaki duygu ve düşüncelerini de paylaşan Mehmet Nuri Parmaksız katılımcıların bayramını kutladı.

Atatürk,  Cumhuriyet, Mehmetçik, Türkiye, vatan sevgisi, bayrak temalarının güne damgasını vurduğu  ‘Şiir Dinletisi’ Orhan Vergili tarafından sunuldu.


Hanefi Işık, Ozan Zebuni, İsmet Bora Binatlı, Necati Özdenkoş, Mahir Ünat, Ozan Sevdai, Hüseyin Ünlü, Sibel Unur Özdemir, Murat Duman, Mustafa Bilir, Tülin Hatun Şenel, İlter Yeşilay, Seyfettin Çoban, Kurban Teyze, Cahit Karaç, Rıfat Çakır, Nurettin Gür Ozanoğlu, Uğur Bulut, Meral Otan, Kemal Arslan, İzzet Bağcı, Sadık Kılıç, Sevinç Doğancan Güven, Tuncer Ulusoy, İbrahim Şaşma ve Erdal Ercin programa katılan isimler arasındaydı.

Ozan Sevdai ve Mustafa Biçer’in sazından günün anlam ve önemine dair dökülen türküler, marşlar İLESAM lı yürekleri coşturdu. Katılımcılar söylenen parçalara eşlik etti.


İLESAM çatısı altında güzel bir Cumartesi etkinliği daha gönüllerdeki yerini aldı.

İLESAM Şiir Dinletilerimize şiire, sanata ve kültüre gönül veren herkesi- üyemiz olsun veya olmasın-bekliyoruz. Unutmayın! 

HABER METNİ ve FOTOĞRAFLAR: Sibel Unur Özdemir


TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Faks

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-Posta

:

ilesam@ilesam.org.tr

 Okunma Sayısı : 722         01 Kasım 2016