İLESAM, 2017 Yılı İçinde Azerbaycan'da İki Kitap Yayımlayacak...

 / ETKİNLİKLERİMİZ

İLESAM, 2017 Yılı İçinde Azerbaycan'da İki Kitap Yayımlayacak...

 
İLESAM, 2017 Yılı İçinde Azerbaycan'da İki Kitap Yayımlayacak...

Genel Başkanımız Mehmet Nuri Parmaksız, İLESAM'ın 2017 faaliyetleri ile ilgili şöyle konuştu:

"İLESAM olarak Azerbaycan Yazıçılar Birliği ile yaptığımız işbirliği protokolü gereği 2017 yılı içinde karşılıklı olarak ikişer kitap daha yayınlayacağız. Bu kapsamda Azerbaycan Yazıçılar Birliği'nin gönderdiği resmi yazı ile Reshad Mecid'in Delicesine adlı deneme kitabı ve Xeyal Rza'nın Aşk Olsun adlı şiir kitapları İLESAM tarafından kitaplaştırılacak.İLESAM olarak bizde İLESAM üyelerinin hikayelerinden oluşan bir hikâye antolojisi ile Türk Dünyası ile ilgili İLESAM üyesi akademisyenlerin makalelerinden oluşan ilmi bir kitabın orda yayımlanmasını isteyeceğiz. İLESAM ile Azerbaycan Yazıçılar Birliği arasındaki işbirliğinin zaman içinde daha artacağına ve daha da gelişeceğine inancımız tamdır.Ayrıca İLESAM Azerbaycan Temsilciliğimizin de 2017 yılı içinde güzel ve büyük projeler gerçekleştireceği bilinmelidir. Güzellikler paylaşıldıkça çoğalıyor, ilim ve edebiyat dünyamıza yayımlanacak eserlerin hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz."Ayrıca Genel Başkanımız, İLESAM Ansiklopedisi ve Azerbaycan'da yayımlanacak Aşk Şiirleri Antolojisi ile ilgili " bu ilki kitap yılnbaşından önce yayımlanmış olacak ve üyelerimize ulaştırılacağını"  sözlerine ekleyerek “ İLESAM Azerbaycan Temsilciliğinin bizim için çok önemli olduğunu birkaç ay içinde Azerbaycan'daki üye sayımızın 100'ü aşacağını, www.ilesam.az web sitemizle İLESAM'ın Azerbaycan'da daha tanınır olacağını, önümüzdeki zaman içinde İLESAM tarafından hem Avrupa'da, hem de bütün Türk Dünyası ile ilgili farklı projelerin hayata geçirileceğini” söyledi.

Not:
Azerbaycan Yazıçılar Birliği tarafından Azerbaycan yayımlanacak hikaye antolojisi içinde yer almak isteyen üyelerimiz hikâyelerini 28 Aralık 2016 Çarşamba gününe kadar ilesamgenelmerkez@gmail.com mail adresimize word sayfası olarak gönderebilir. Gönderilen eserler (en fazla 5-6 sayfa olmalıdır) arasından yayımlanacak kitap için bir seçme yapılacaktır.

Azerbaycan Yazıçılar Birliği tarafından Azerbaycan yayımlanacak ilmî makalelerin yayınlanacağı ikinci kitap olan "Türk Birliğinin Mümkün Yolları" adlı kitapta makalleriyle yer almak isteyen üyelerimiz hikâyelerini 28 Aralık 2016 Çarşamba gününe kadar ilesamgenelmerkez@gmail.com mail adresimize word sayfası olarak gönderebilir. Gönderilen eserler (en fazla 5-6 sayfa olmalıdır) arasından yayımlanacak kitap için bir seçme yapılacaktır.

KONU:
"TÜRK BİRLİĞİNİN MÜMKÜN YOLLARI" 

KİTABIN BÖLÜMLERİ: 
1. SİYASİ AÇIDAN, 
2. EKONOMİK AÇIDAN, 
3.KÜLTÜREL AÇIDAN 
(A. DİL BİRLİĞİ, B. KÜLTÜR BİRLİĞİ, C.EDEBİYAT BİRLİĞİ, Ç.SANAT BİRLİĞİ) 
4. ASKERİ AÇIDAN 

 

TÜRKİYE İLİM ve EDEBİYAT ESERİ SAHİPLERİ MESLEK BİRLİĞİ

İLESAM GENEL MERKEZİ

Adres

:

İzmir 1.Cad. No: 33/16  Aydın Apartmanı, Kat:4  Kızılay / ANKARA

Tel

:

0 312 419 49 38

Faks

:

0 312 419 49 39

Web

:

www.ilesam.org.tr

E-Posta

:

 Okunma Sayısı : 942         08 Kasım 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 286256

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.